Luke Skywalker Homoseksüel

Star Wars’un yıldız oyuncusu Mark Hamill, canlandırdığı Luke Skywalker karakteriyle ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz haftalarda J.J. Abrams’ın Star Wars sinematik evreninde homoseksüel karakterlere sıcak baktığını ve bu evrene dahil olacaklarını söylemesinin üzerine Mark Hamill, bu konuda The Sun gazetesine konuştu. Hamill röportajda, “J.J.’in buna çok açık olduğunu okudum. Eski günlerde hayranlardan mektup alırdık hep; Okulda aşağılanıyorum, kendimi açıklamaktan korkuyorum gibi. Şimdi de bana Luke homoseksüel olabilir mi diye soruyorlar.” dedi.

Konuşmasının devamında Luke’un tercihinin filmde açıklanmadığını, bu kararı seyircinin vermesi gerektiğini belirtti. Mark Hamill bu konuda açıklamalarına devam ederek, “Eğer Luke’un homoseksüel olduğunu düşünüyorsanız, tabii ki öyle. Utanılacak bir durum yok. Luke Skywalker’ı cinsel tercihlerine göre değil karakterine göre yargılayın” dedi.

Röportaja ek olarak, Mark Hamill şahsi Twitter hesabı üzerinden Luke Skywalker’ın biseksüel olup olmadığını soran bir hayranına da cevap attı.

Attığı mesajda Mark Hamill; “Luke’un cinsel tercihleri filmde hiçbir zaman açıkça belirtilmedi. İzleyicilerin Luke hakkında nasıl düşündüğü önemli, yani sen nasıl olmasını istiyorsan Luke öyle olur.” yazarak net bir açıklamada bulunmuş oldu.