Maisie Williams

Game of Thrones şüphesiz ülkemizde en fazla ilgi çeken yabancı dizilerden bir tanesi. Dünya genelinde geniş bir takipçi kitlesine sahip olan dizinin yedinci sezon çalışmaları başladı. Bu süreçte oyunculardan Maisie Williams izleyicilerin merakını arttıracak açıklamalarda bulundu.

Eğer bir Game of Thrones takipçisiyseniz biliyorsunuz ki altıncı sezon bir sürü önemli gelişmeye sahne oldu. Ölümden dönenler, kazanılan savaşlar, ölen kötü adamlar derken uzun zamandır beklenen kış geldi. Westeros’un büyük savaşı da başlamak üzere. Durum böyle olunca yedinci sezon büyük bir merak ile bekleniyor. Ancak bu bölümler alıştığımızdan daha geç ekrana gelecek. Hikayede kış aylarının gelmesi nedeniyle çekimler için mevsim değişikliği bekleniyor. Üstelik gelecek sezon sadece yedi bölümden oluşacak.

Williams’ın Tweetleri Olay Oldu

Tüm bu olumsuzluklar canımızı sıksa da, Arya Stark karakterine hayat veren Maisie Williams bizlere ufak ipuçları veriyor. Yedinci sezonun prodüksiyon çalışmaları temmuz ayı sonunda başladı. Senaryolar da oyunculara ulaşmaya başladı. Williams okuduğu bölümlerin ardından Twitter üzerinden ilgi uyandıran sözler sarf etti. Önce “İşler boka sarıyor!” dedi. Ardından da “Kendinizi yedinci sezonda yaşanacaklara hazırlayın. Gerçi hiçbir şey sizi buna [yedinci sezona] hazırlayamaz.” sözlerini paylaştı. Tabii onun bu cümleleri hem büyük ilgi gördü, hem de merakımızı körükledi.

Biz her ne kadar hemen izlemek istesek de, Game of Thrones’un yedinci sezonu tahminen 2017 yılının yaz aylarında ekrana gelecek.