Friends dizisiyle gönlümüzde taht kuran isimlerden biri olan Matt LeBlanc’ın yakın zamanda yeni bir diziyle televizyona döneceği aylar önce duyurulmuştu. Sonunda ismi Man with a Plan olarak açıklanan diziden ilk tanıtım paylaşıldı.

Projenin ismi ilk olarak I’m not Your Friend olarak açıklanmıştı. Bu ismin Friends dizisine bir gönderme olduğu düşünülmüştü. Yapımcılar bu fikirden rahatsız olmuş olmalı ki, dizinin ismi Man with a Plan olarak değiştirildi. Son yıllarda Showtime kanalında ekrana gelen Episodes dizisinde oynayan Matt LeBlanc bu diziyle birlikte ulusal yayıncılığa dönüyor.

Şimdilik LeBlanc’ın canlandırdığı karakterin ismi belli değil. Onun bir müteahhit olduğunu ve eşinin çalışma hayatına geri dönmek istemesiyle düzeninin alt üst olduğunu biliyoruz.Yoğun çalışma hayatında çocuklarını sadece sabahları ve akşamları görebilen bu adam, aniden onların tüm sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalıyor. Başta kolay olacağını zannettiği bu görev, çocuklarının sandığı kadar düzenli ve disiplinli olmadığını görmesiyle zorlaşıyor. Onları yola sokabilmek için farklı planlar geliştirmesi, okuldaki velilerle düzgün bir ilişki kurması, kendine zaman ayırabilecek düzeni sağlaması gerekiyor. Elbette eşinin işlerin yolunda olmadığını fark etmemesi de şart.

Paylaşılan ilk tanıtımda Matt LeBlanc’a The Office dizisiyle tanıdığımız Jenna Fischer’ın eşlik ettiğini görüyoruz. Pam karakteriyle herkese kendini sevdiren oyuncu burada LeBlanc’ın eşini canlandırıyordu. Ancak kanaldan yapılan açıklamaya göre bu rol için başka bir oyuncu arayışına girildi. Bu duruma sebep olarak da iki oyuncunun kimyasının uyuşmaması gösterildi. Henüz anne rolünü hangi oyuncunun devralacağı belli değil.

CBS kanalında önümüzdeki sezon başlayacak dizinin başarılı olmasını umuyoruz.