runaways

Marvel’in ilgi gören çizgi romanlarından Runaways de televizyona uyarlanıyor.

13 sene önce çıkartılan bu hikaye Marvel için rönesans kabul edilmişti. Süper kahramanlarla dolu endüstriye yeni bir nefes olmuştu. Aslen hiçbir gücü, kıyafeti ya da süper kahraman ismi olmayan bu çocukların tek amacı ailelerini durdurmaktı. Bu yapım farklı tarzıyla ilgi görmeyi başarmıştı. Şimdi aynı hikayeyi Amerikan televizyonunda göreceğiz.

Runaways Nedir?

Runaways ilk olarak 2003 senesinde okuyucuların karşısına çıktı. Oldukça farklı karakterleri ve ilgi alanları olan altı genç, aileleri tarafından düzenlenen geleneksel bir etkinlikte bir araya geliyor. Burada ailelerinin aslında korkunç insanlar olduğunu öğreniyorlar. Onlar The Pride isminde bir ekibin parçası ve Los Angeles bölgesinde elde ettikleri güç sayesinde hüküm sürüyorlar. Bu gizli seromonide genç bir kız öldürüyor. Buna şahit olan altı genç alabileceklerini toplayıp hızla ailelerinden uzaklaşmaya karar veriyorlar. Bir yandan da ailelerinin yanlışlarını gün yüzüne çıkartmak için yemin ediyorlar. Bu sayede beklenmedik bir arkadaşlık inşa edilmiş oluyor.

Aslında Runaways ilk önce sinema filmi olarak tasarlanıyordu. Projenin senaryosunu da Iron Man 3 ile tanınan Drew Pearce yazıyordu. 2013 senesinde hikayenin kısa sürede beyaz perdeye aktarılacağı düşünülürken planlar değişti.

Marvel Television ve ABC Signature bu ilgi çeken hikayeyi dizi olarak izleyici karşısına çıkartacak. Uyarlama görevini de Josh Schwartz ve Stephanie Savage üstlenecek. Bu ikili daha önce The O.C. ve Gossip Girl gibi yapımlarla karşımıza gelmişti.

Online seç – izle platformu Hulu ismi Marvel’s Runaways olacak dizinin ilk bölüm siparişini verdi. Şimdilik bu yapımda kimleri izleyeceğimiz ya da çekimlerin ne zaman başlayacağı belli değil.