Erken Erişim sürecini tamamlayan ve 4X türünün atası sayılan uzay stratejisi, yeni nesil grafikler ve oynanışıyla karşımızda!

WG Labs, bugün yaptığı açıklamayla Master of Orion’un çıkış tarihinin 25 Ağustos 2016 olarak duyurdu. Galaksi üzerinde hâkimiyet kurmak için savaşan farklı ırkların hikayesine dahil olduğumuz bu oyun, hem yeni nesil oyunculara hem de orijinal oyunun hayranlarına hitap edecek şekilde geliştirildi. Oyunculardan gelen geribildirimlerin kilit rol oynadığı ve Koleksiyon Sürümünü alanların dâhil olduğu Erken Erişim sürecinin ardından WG Labs, sıra tabanlı strateji türünün atalarından sayılan Master of Orion’ı artık tüm oyuncuların beğenisine sunmaya hazır.

Master of Orion’ı yeniden oyunseverlerle buluşturma macerası uzun ama son derece heyecan verici bir yolculuktu,” diyen Ürün Yayın Direktörü Jacob Beucler sözlerine “Bizi bu yolda hiç yalnız bırakmayan ve önerileriyle oyunun şekillenmesinde büyük rol oynayan Master of Orion oyun topluluğu sayesinde yeni nesil oyuncuları bir efsaneyle tanıştırmaya artık hazırız,” şeklinde devam etti.

Bonus olarak Master of Orion’ı alanlar, 1997 yapımı gerçek zamanlı strateji klasiği Total Annihilation’a ücretsiz sahip olacaklar. Chris Taylor ve Ron Gilbert tarafından tasarlanan bu oyuna erişmek için Master of Orion’u mevcut ya da yeni Wargaming.net hesabınıza bağlayın. Daha sonra oyunun ana menüsündeki Seçenekler sekmesinde yer alan Wargaming.net Hesabı üzerinden ulaşabileceğiniz önergeleri izleyin.

Master of Orion serisi ilk kez 1990’ların ortalarında oyuncularla buluştu ve 4X adı verilen, harita keşfetme, sınır genişletme, kaynak ele geçirme ve düşman yok etmeye dayalı strateji oyunlarının standartlarını belirlemesiyle olarak tarihe geçti. WG Labs, Master of Orion’u geliştirirken orijinal oyunun en iyi özellikleri ile günümüzün oynanış dinamiklerini birleştirmeyi hedefledi. Oyunda orijinal seride yer alan 10 ırk, bilim kurgu ve video oyunlarından tanıyacağınız Mark Hamill (Star Wars, Joker), Robert Englund (Freddy Krueger), Michael Dorn (Star Trek: Next Generation) ve Alan Tudyk (Firefly) gibi ünlü isimler tarafından seslendiriliyor. AAA grafiklerle oluşturulan gerçek zamanlı taktiksel savaşları izlerken nefesiniz kesilecek. Başarıya ulaşmak için birçok yolun olduğu oyunda galaksiyi ele geçirmeye ve Orion’u keşfetmeye hazır mısınız?

25 Ağustos itibariyle çıkacak olan Master of Orion standart sürümünün yanı sıra Koleksiyon Sürümü de halen satışta. Oyunun dijital eskizlerinin bulunduğu Artbook, Master of Orion I, II & III, oyun müziği albümü, gemilerinizi dilerseniz modern bir arayüzde retro piksellerle oynamanızı sağlayan retro modu ve bu sürüme özel Terran ırkıyla Koleksiyon Sürümü’nü Steam ve GOG.com üzerinden satın alabilirsiniz:

Master of Orion ile ilgili daha fazla bilgi için www.masteroforion.eu adresini ziyaret edin.

Master of Orion Nedir Peki?

Master of Orion hem oyuncuların hem de oyun eleştirmenlerinin beğenisini kazanmış bilim-kurgu strateji oyununun modern bir yeniden yapımıdır. “4X” tarzı oynanışın öncüsü olan Master of Orion, ilk oyunun izinden giderek keşfetmeye, yayılmaya, sömürmeye ve yok etmeye dayalı oynanışı koruyor. Efsanevi serinin yeni bir yorumu olan oyun, devraldığı mirasa sadık kalarak, oyunculara kararında bir mizah dozuyla sunulan derin bir strateji, zorlu savaşlar, gelişmiş diplomasi ve keşif yapma şansı vadediyor.

Oyuncular, her biri farklı bir oynanışa sahip orijinal 10 ırka farklı bir bakış açısı getirildiğini görebilirler. Sürekli değişen binlerce galaksinin, birbirinden farklı yüzlerce teknoloji ve onlarca farklı tasarıma sahip geminin test edilmeyi beklediği oyunda hiçbir macera bir diğerine benzemeyecek.

Resmi Web Sitesi: http://masteroforion.eu