Friends ile tanıyıp sevdiğimiz Matt LeBlanc, CBS kanalı için I’m Not Your Friend isminde yeni bir dizi geliştiriyor.

Sevilen oyuncu Friends dizisinden sonra Joey, Web Therapy, Lovesick, Charlie’s Angels: Full Throttle ve Episodes gibi yapımalarla karşımıza çıkmıştı. Özellikle Showtime kanalında ekrana gelen Episodes büyük beğeni toplamıştı. Fakat kanal Television Critics Association yani Televizyon Eleştirmenleri Derneği‘nin kış basın turunda dizinin son bulabileceği açıklanmıştı. Showtime adına konuşan Gary Levine beşinci sezonun Episodes için son olabileceğini dile getirmişti.
Matt LeBlanc da yeni dizi bir dizi projesi üzerinde çalışmaya başladı bile. İsmi I’m Not Your Friend olan proje Amerika‘da ulusal yayın yapan CBS kanalı için hazırlanıyor. LeBlanc oyunculuğun yanı sıra yapımcılık görevi de üstleniyor. Sevilen isim bu yeni projede bir müteahhiti canlandıracak. Eşinin iş hayatına dönmesinden sonra çocuklarını idare etme konusunda büyük zorluklar yaşayacak. Onun eğlenceli maceraları da I’m Not Your Friend ile ekrana gelecek.

Dizide Matt LeBlanc‘ın yanı sıra Michael Rotenberg, Jeff ve Jackie Filgo gibi isimler yapımcı olarak yer alacak. That ’70s Show ile tanınan Jeff ve Jackie Filgo ikilisi aynı zamanda dizinin senaryosunu da kaleme alacak. Tüm bunların yanında eğer CBS kanalı I’m Not Your Friend dizisine ilk sezon için onay vermezse, yaptıkları anlaşma doğrultusunda Matt LeBlanc‘a yüklü bir miktarda ödeme yapacak. Anlaşmada yer alan bu madde özellikle ilgi çekiyor.
LeBlanc son olarak BBC‘nin çok sevilen programlarından Top Gear‘a yardımcı konuk olarak dahil olmuştu. Onu önümüzdeki yıl bolca televizyonda göreceğiz gibi duruyor.