matt smith

Uzunca bir süre 11. Doktor’a hayat veren Matt Smith, Doctor Who’ya dönmek hakkında ne düşünüyor? Sonunda bu sorunun yanıtı belli oldu.

Uzun soluklu bir bilim kurgu dizisi olan Doctor Who dünyanın dört bir yanından hayrana sahip. Sevilen yapım genelde çok ünlü isimlerle çalışmıyor ancak çalışan oyuncular zamanla meşhur oluyor. Matt Smith de 11. Doktor karakteriyle geniş bir hayran kitlesi elde etmeyi başardı. Şimdiyse Netflix’in yeni dizisi The Crown ile izleyici karşısına çıkıyor. Burada Prens Philip’e hayat veriyor.

O Da Doctor Who Hayranı!

Onun tekrar ekranlara dönmesini fırsat bilen Entertainment Weekly kendisine Doctor Who’yu da sordu. Diziye geri dönme ihtimalini “Bu konuda her zaman dedikodular var. Biliyorum. Benle irtibata geöen kimse olmadı. Ancak böyle bir teklifi ciddiye alır ve değerlendirirdim.” sözleriyle özetledi. Ardından yapımın büyük bir hayranı olduğunu, yeni bölümleri takip ettiğini ve Peter Capaldi’yi çok beğendiğini de dile getirdi.

Smith’e 12. Doktor rolünü üstlenen Capaldi’ye herhangi bir tavsiyesi olup, olmadığı da soruldu. Buna da “Evet, tavsiye verdim. Kimseyi dinlememesini söyledim. Ortada çok fazla görüş var ve bu kadar ses olunca bir filtreye sahip olmak gerekiyor. Bazı görüşlerin dışarıda kalması lazım. Dizide net bir görüşün oluyor. Peter’ın da net bir görüşü var gibi duruyor. O şahane.” cümleleriyle yanıt verdi.

Doctor Who daha bir süre ekranlarda olmayacak. Eğer Matt Smith’i özlediyseniz The Crown dizisine bir şans vermenizi öneriyoruz.