Matthew McConaughey

Amerika’da HBO kanalında ekrana gelen True Detective ilk sezonuyla çok beğenilmişti. Birinci sezonda başrolde yer alan Matthew McConaughey True Detective’e dair ilgi çekici açıklamalarda bulundu.

Önce kısaca biraz True Detective’den bahsedelim. Yayın hayatına 2013 senesinde başlayan dizi Nic Pizzolatto tarafından yaratıldı. İlk sezonda başrolleri Matthew McConaughey ile Woody Harrelson paylaştı. Bu bölümler hem izleyiciler tarafından çok beğenildi, hem de eleştirmenlerden çok güzel yorumlar aldı. Durum böyle olunca birinci sezon bittikten sonra kanal diziye devam etmek istedi. True Detective de yoluna bir antoloji dizisi olarak devam etti. Yani farklı oyuncularla, yeni bir konuyu ele aldı. Bu bölümlerde de başrollerde yıldız oyuncular yer aldı ancak ikinci sezon ilki kadar beğenilmedi. Bu sebeple de dizinin yola devam etmeyeceği düşünülüyor.

Tam True Detective hayranları için umutsuzluk başlamışken Matthew McConaughey ilgi çekici açıklamalar yaptı. The Rich Eisen Show’a katılan oyuncu Rust Cohle karakterini ve diziyi çok özlediğini, bu sebeple True Detective’e geri dönmek istediğini söyledi. Hatta Nic Pizzolatto ile bu konuda görüşmeler yaptıklarını, doğru hikayenin bulunması durumunda bu karakterle ekranlara dönebileceğini de dile getirdi. McConaughey bunun yanında kendisine başta Marty Hart rolünün teklif edildiğini ancak senaryoyu okuduğunda Rust Cohle’yi canlandırmak istediğini, bu şartla projeye dahil olduğunu da açıkladı.

Bakalım Matthew McConaughey’in bu açıklamaları True Detective’in televizyon macerasına devam etmesine yardımcı olacak mı? Bekleyip, göreceğiz.