Başrolünde ünlü oyuncu Jason Statham’ın yer aldığı Mechanic: Resurrection filminden ilk tanıtım izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Summit Entertainment stüdyoları tarafından beyaz perdeye taşınan yeni Mechanic filminin yönetmen koltuğunda Dennis Gansel oturuyor. Gansel daha önce yönettiği We Are the Night ile tanınıyor. The Mechanic serisinin ilk filmi 2011 senesinde vizyona girmişti. Başrolünde Charles Bronson’ın yer aldığı 1972 tarihli yapımdan yeniden sinemaya uyarlanmıştı. Yapım gişede 62 milyon dolar kazanç elde edince devam filmi de hemen geldi. İsmi Mechanic: Resurrection olarak açıklanan yapımda Jason Statham hikayeye geri dönüyor. Ona bu sefer Jessica Alba, Tommy Lee Jones, Michelle Yeoh, Natalie Burn, Yayaying Rhatha Phongam, Sam Hazeldine, John Cenatiempo ve Rachel O’Meara gibi isimler eşlik ediyor.

Peki bu yeni filmin konusu ne? Ana kahramanımız Arthur Bishop, yeniden Mechanic olarak karşımıza çıkıyor. Bu sefer Gina ismindeki düzenbaz bir kadının kurduğu tuzak ile Arthur Bishop geride bıraktığı hayata geri dönüyor. Uzaklaştığı tehlike yeniden etrafını sarıyor. İçine düştüğü durum nedeniyle bir seri imkansız suikast gerçekleştirmek zorunda kalıyor. Üstelik bunların bir kaza gibi görünmesi, arkasındaki gerçek araştırılmayacak şekilde organize edilmesi gerekiyor. Bishop imkansız görevlerden oluşan bu bir seri görevi tamamlayabilecek mi?

Çekimleri Tayland’ın Bangkok şehrinde gerçekleştirilen Mechanic: Resurrection filmi Amerika’da 26 Ağustos 2016’da vizyona girecek. Bu yapımın Türkiye’de izleyici karşısına ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor.