Geçtiğimiz yılın en fazla konuşulan dizilerinden biri olan Mr. Robot’un ikinci sezonuyla yaz aylarında ekrana döneceğini zaten biliyorduk. Sonunda yeni bölümlerin başlayacağı kesin tarih de açıklandı. eps2.0_ isimli ilk bölüm Amerika’da 13 Temmuz Çarşamba günü izleyici karşısına çıkacak.

Yayın hayatına 2015 yazında başlayan Mr. Robot, Elliot karakterini merkezine alıyor. Bu genç adam sanat güvenlik sağlayan bir firmada çalışıyor. Ancak gecelerini bir hacker olarak geçirmeyi tercih ediyor. Onun bu aktiviteleri zamanla dikkat çekiyor. Bir grup hackerin liderliğini yapan Mr. Robot onu da aralarına davet ediyor. Elliot’un görevi Amerika’nın şirketlerini alaşağı etmek. Bunlara Elliot’un korumak amacıyla dahil olduğu şirket de dahil. Her ne kadar bu işten para kazansa da, genç adamın dürtüleri bu teklife hayır demekte zorlanıyor. Mr. Robot dizisi de hikayesine böyle başlamış oluyor.

Amerika’da USA Network kanalında yayımlanan Mr. Robot dizisinin oyuncu kadrosunda Rami Malek, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Christian Slater, Stephanie Corneliussen, Michael Cristofer ve Grace Gummer isimler yer alıyor. Ancak gelecek bölümlerde yeni yüzler de hikayeye dahil olacak. Craig Robinson, Joey Bada$$, Sandrine Holt, Michael Maize, Dorothi Fox ve Luke Robertson gibi isimleri diziye görme fırsatı elde edeceğiz.

Sevilen dizi ikinci sezon bölümleriyle 13 Temmuz’da ekrana gelmeye başlayacak. Bu yeni bölümleri ülkemizde Digitürk kanallarından Dizimax Vice izleyici karşısına çıkartacak.