Birçok X-Men filmini yönetmesiyle ismini akıllarımıza kazıyan Bryan Singer serinin geleceği hakkında ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Mystique karakterinin tek başına bir filmi kaldırabileceğini, bunun birçok farklı hikaye akışına yol açabileceğini dile getirdi.

Mystique karakterini son üç filmdir Jennifer Lawrence canlandırıyor. Onu son olarak X-Men: Apocalypse filminde bu rolle izleme fırsatı yakaladık. Üstelik Lawrence’in sözleşmesi de bu yapımla birlikte son buldu. Seri için sona gelinmiş olabilir fakat Bryan Singer farklı bir görüşe sahip.

Singer, The Empire Film Podcast’te X-Men filmlerinin geleceği hakkında konuştu. Sohbet Mystique’e geldiğinde “Jennifer Lawrence olsun, olmasın Mystique solo bir film için uygun bir karakter. Xavier arada sırada Cerebro’ya girip dünyaya bakıyor olabilir. Ancak o ders anlatmayı, güzel mutantlar yetiştirmeyi, Westchester’daki evinde insanlarla huzur içinde yaşamayı tercih eder. Raven ile dünyanın gerçekliği de önünüze seriliyor. Hikaye onunla birlikte birçok yöne gidebilir.” şeklinde konuştu.

Daha önce Lawrence’a da X-Men ile yola devam edip etmek istemediği sorulmuştu. Sevilen oyuncu buna “Michael Fassbender ve James McAvoy ile bu meseleyi konuşuyoruz. Birbirimize devam edip etmeyeceğimizi soruyoruz. Fox korkmalı çünkü aramızda yaptığımız anlaşmaya göre birimiz evet demezse, diğerleri de dönmeyecek. Ben geri dönmek isterim. Hayranları da karakteri de seviyorum. Ardından hayatımızdaki bir yılın ne kadar değerli olduğunu fark ediyoruz. Ya da üç ayın… Bu yüzden bilmiyorum. Belki de bu kadar dürüst olmamalıyım.” şeklinde yanıt vermişti.

Şimdilik Jennifer Lawrence, X-Men serisine devam edecek mi, belli değil. Fakat solo bir film aklının çelinmesini sağlayabilir. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Mystique’in maceralarını izler misiniz?