Dünyaca ünlü online seç – izle mecrası Netflix’in sevilen dizisi Narcos’un yeni bölümlerine eylül ayında kavuşacağımız açıklandı.

Aslen Amerika tabanlı hizmet veren Netflix, ufak ufak farklı ülkelere açılmış, ocak ayından itibaren de dünya genelinde hizmet vermeye başlamıştı. Mecra bu süreçte kendi orijinal işlerini üretmeye de girişti. House of Cards, Daredevil, Unbreakable Kimmy Schmidt, Orange is the New Black gibi yapımlarla kendisine sağlam bir itibar edindi. Bu itibarı 2015 senesinde ekrana gelmeye başlayan Narcos ile de pekiştirdi.

Carlo Bernard, Chris Brancato, Doug Miro gibi isimlerin yarattığı dizi 1980lerde başladı. Birçoklarımızın uyuşturucu kaynaklı olarak adını haberlerde, belgesellerde duyduğu Pablo Escobar’ın hayatını konu ediyor. Kolombiyalı olan bu adam kokainin kralı ismiyle de anılıyordu. DEA ya da Türkçe ismiyle Uyuşturucuyla Mücadele Ekibi’nden iki ajan bu büyük suçlunun peşine düşüyor, onun imparatorluğunu yıkmak için ciddi bir mücadeleye girişiyordu. Tüm bunları başarılı bir şekilde konu eden Narcos, ilk sezonuyla büyük beğeni toplamıştı. Golden Globe, Satellite ve BAFTA Ödülleri’nde adaylık bile kazandı.

Başrollerini Wagner Moura, Pedro Pascal, Manolo Cardona, Boyd Holbrook, Stephanie Sigman gibi isimlerin paylaşdığı dizinin ikinci sezon onayı aldığı uzun süre önce açıklanmıştı. Şimdi de ikinci sezonun geleceği tarih gizemli bir tanıtımla duyuruldu.

Merakla beklenen bu yeni bölümler 2 Eylül’den itibaren Netflix üzerinden yayımlanacak. Dünya’nın her yerinde izlenebilir olacak.