natalie portman

Başarılı oyuncu Natalie Portman, Marvel Sinematik Evreni ile yollarını ayırdığını açıkladı.

Sevilen isim son yıllarda Marvel filmlerinde astrofizikçi Jane Foster karakterine hayat veriyordu. Jane’i ilk olarak Thor filminde görmüştük. Ardından bu karakter Thor ile bir yakınlaşma yaşamıştı. Giderek de hikayedeki önemi artış kazandı. Hatta Thor: The Dark World’deki yeri öncekine nazaran daha büyük olmuştu. Ancak görünen o ki Portman, Marvel yapımlarına geri dönmeyi düşünmüyor.

Jane Foster Artık Yok

Başarılı aktrist kısa bir süre önce Wall Street Journal’a konuştu. Kendisine yöneltilen soru üzerine “Bildiğim kadarıyla artık Marvel filmlerinde yer almayacağım. Tabii bilmiyorum belki bir gün The Avengers 7 diye bir film çekerler ve benden geri dönmemi isterler. Ancak şu anki duruma bakarsak Marvel filmlerine geri dönmeyeceğim. Marvel Sinematik Evreni’nin bir parçası olmak şahaneydi.” sözlerini sarf etti. Böylece Jane Foster’ı yakın zamanda görmeyeceğimiz gerçeği gün yüzüne çıkmış oldu.

Henüz Marvel Stüdyoları, Natalie Portman’ın bu ilgi çekici sözlerine dair resmi bir açıklamada bulunmadı. Ancak Marvel Studios’un başkanı olan Kevin Feige daha önce bu duruma dair ilk sinyalleri vermişti. Portman’ın Thor: Ragnarok’ta yer almayacağını, bunun nedenlerini de merakla beklenen yapımda bulacağımızı dile getirmişti.

Natalie Portman’ın hayat verdiği bu karakteri son olarak 2013 senesinde vizyona giren Thor: The Dark World’de gördük. Jane Foster ismi yakın zamanda Avengers: Age of Ultron’da geçmişti.