agent carter

Marvel çizgi romanlarından uyarlanan Agent Carter dizisi geçtiğimiz aylarda iptal edilmişti. Peki bu sevilen yapım neden Netflix tarafından kurtarılmadı?

Bildiğiniz gibi Amerika’da yayın yapan ABC kanalı iki sezondur Agent Carter dizisini ekrana taşıyordu. Bu yapım özellikle çizgi roman uyarlaması seven kadınların ilgisini çekmeyi başarmıştı. Christopher Markus ve Stephen McFeely tarafından yaratılan dizi Peggy Carter’in maceralarını konu ediyor. Captain America: The First Avenger filminde tanıdığımız bu güçlü kadın, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Amerika’da tutunmaya çabalıyordu. Ancak kadınların varlığının kabul edilmediği bu dönemde yeteneklerini ortaya koymasına rağmen hak ettiği mertebeye ulaşamıyordu.

Peggy Carter karakterini İngiliz oyuncu Hayley Atwell canlandırıyordu. Ona James D’Arcy, Enver Gjokaj, Chad Michael Murray, Wynn Everett, Reggie Austin, Bridget Regan ve Lesley Boone gibi isimler eşlik ediyordu.

Agent Carter Neden Netflix’e Geçmedi?

Mini dizi olarak başlayan yapım önce ikinci sezona uzatıldı. Ardından ABC kanalı diziye devam etmeme kararı aldıklarını duyurdu. Bu üzücü haberin ardından yapımın hayranları gözlerini Netflix’e çevirmişti. Daredevil, Jessica Jones ve Luke Cage dizilerine ev sahipliği yapan mecra Agent Carter’i kurtarmadı. Bu durum Netflix’in içerik müdürü olan Ted Sarandos’a soruldu. Sarandos da “Bizim olduğunu söyleyebileceğimiz orijinal yapımlara bakıyordu. Marvel konusunda da orijinal çizgi romanlardan uyarlanan bir sürü yapımımız var. Bu sebeple kurtarma işine girmedik.” sözlerini sarf etti.

Görünen o ki Agent Carter gerçekten yolun sonuna geldi.