Meşhur platformun 2016’da 600 saat orijinal içerik üretmesi planlanıyor.

Amerika temelli Netflix, bir yandan global bir yapı olma çalışmalarına devam ederken öte yandan da orijinal yapım üretmeye devam ediyor!

Ünlü online mecra, 6 Ocak‘tan itibaren Türkiye’de de hizmet vermeye başladı. Televizyon ve sinemada yayımlanan yapımların yanı sıra kendi içeriklerini de üreten Netflix, orijinal içerik sayısını giderek arttırmaya devam ediyor. Platformun kullanıcılarıyla buluşturacağı orijinal yapımlar arasında komediden dramaya, animasyondan çocuk içeriklerine birçok farklı tür bulunuyor. 130 yeni ülkede hizmet vermeye başlayan Netflix, yakın zamanda Hindistan gibi önemli bölgelere özel dizi ve filmler üretmeye de başlayacak.

Son olarak Television Critics Association‘ın (Televizyon Eleştirmenleri Derneği) kış basın turuna katılan Netflix için önümüzdeki aylarda izleyicilerle buluşacak olan dizilerin tarihleri duyuruldu. Bunlar arasında House of Cards, Daredevil, Grace&Franie, Unbreakable Kimmy Schmidt gibi şimdiden sevilen diziler de var.

house-of-cards-season-3-poster

İşte yayın tarihlerine göre Netflix’te izleyebileceğimiz orijinal yapımlar:

Love – 19 Şubat
House of Cards – 4 Mart
Flaked – 11 Mart
Daredevil – 18 Mart
Lost & Found Music Studios – 1 Nisan
The Ranch – 1 Nisan
Unbreakable Kimmy Schmidt – 15 Nisan
Kong: King of the Apes – 15 Nisan
Marseille – 5 Mayıs
Grace & Frankie – 6 Mayıs
Word Party – 3 Haziran
Stranger Things – 15 Haziran
Orange is the New Black – 17 Haziran
The Get Down – 12 Ağustos

Netflix henüz ülkemizde tam anlamıyla Türkçe altyazı hizmeti sunmuyor. Şimdiye kadar Türkçe altyazı eklenen film ve dizilerin sayısı oldukça kısıtlı ancak mecranın bu konuda çalışmaları devam ediyor. Bunun yanında henüz Türkiye‘deki içerik sayısı da oldukça az. Amerika Birleşik Devletleri bazlı olan Netflix, memleketinde 1157 dizi, 4593 film sunuyor. Bu sayı Türkiye‘de şimdilik 188 dizi ve 489 film ile kısıtlı. Bu durumun ilerleyen süreçte olumlu yönde değişmesi bekleniyor.

Sizin yayımlanmasını isteyeceğiniz içerikler neler olurdu?