Perfect Bones

Netflix bu sefer dizi yerine animeyle karşımıza geliyor.

Netflix resmi sitesi üzerinden yaptığı açıklamayla, Production I.G. ile işbirliğine gittiklerine ve Perfect Bones adlı sadece Netflix’e özel animenin yayımlanacağını duyurdu. Netflix tarihindeki ilk anime serisi olan Perfect Bones 190 ülkede aynı aynda yayımlanacak.

Animenin yönetmenliğini yapan Kazuto Nakazawa, 12 bölümlük seride bizi geleceğe götürüyor. Bilim adamlarının dünyaya barış getirmek umuduyla “kusursuz insan” yaratma çalışmalarına tanıklık edeceğiz. Bu insan prototipini yaratmaya yaklaşan bilim adamlarının üzerinde çalıştığı çocuklar, şeytani bir organizasyon tarafından kaçırılır ve olaylar olaylar.

 

Animenin konusu fazlasıyla ilgi çekici olmasının yanında ve Psycho-Pass’ı hatırlatıyor. Eh, bu durum pek de şaşırtıcı değil açıkçası. Netflix’in iş birliğine gittiği Production I.G. firması, Shingeki no Kyojin, Ghost in the Shell ve Psycho-Pass’ın animelerini yaratan firma. Benim bu konudaki görüşüm ise, Ghost in the Shell’in arkasında olan firmadan kötü bir iş çıkmaz. (Fanboyluk yapıyorum burada.) Yönetmen Nakazawa’yı ise Samurai Champloo’dan hatırlayabilirsiniz. Bu kadar başarılı animelerde çalışmış, ortaya çıkarmış ve yönetmiş olan insanlardan açıkçası kötü bir sonuç beklemiyorum.