Batgirl Filmi

Drive filminin yönetmeni Nicolas Winding Refn, Batgirl filmi çekmek istediğini belirtti! En son filmi The Neon Demon’ın beyaz perdeyle buluşmasının üstünden henüz 2 gün geçmişken, yeni filmi için çalışmalara başlamış gözüküyor.

Eh, Refn’in çizgi roman uyarlaması çekmek istediğini daha önce de duymuştuk. Nicolas Refn 2011 yılında Drive filmi gösterime girdikten sonra da Wonder Woman filmi çekmek istediğini belirtmişti. Sanırım kendisinin en popüler zamanlarına denk getirip böyle isteklerini dile getiriyor.

Ancak daha önce bu isteği olmamıştı. Wonder Woman filminin başında Patty Jenkins bulunuyor. Warner Bros. ve DC Refn’in isteğini pek ciddiye almamış belli ki.

Nicolas Winding Refn Batgirl konusunda da belirttiği isteğinin yanında açıklamalarda bulundu. Refn konuyla ilgili olarak “Gerçekten bir tane süper kahraman yönetmek istiyorum, tahminimce çok eğlenceli olacaktır.” dedi. Devamında ise, “Henüz ne zaman olacağını bilmiyorum. Ama büyük bir Hollywood filmi yapmak istiyorum. Büyük paraların harcandığı ve etraftaki herkesin cep telefonlarıyla koşuşturduğu cinsten bir film.” diyerek ilginç bir açıklamaya imza attı.

Konuşmasının devamında Wonder Woman filmini alamadığı tekrar hatırlatılınca, Refn’e hangi süper kahraman filmi çekmek istediği soruldu. Nicolas Winding Refn de “Hangileri kaldı?” diye kısa bir süre düşünmesinin ardından açık bir ifadeyle “Batgirl filmi çekmek istiyorum.” dedi Nicolas Refn’in son filmi The Neon Demon’da kadın ana karaktere odaklandığını düşününce, Batgirl istemesi pek de şaşırtıcı olmadı.

Bilindiği üzere Batgirl, Harley Quinn’in önümüzdeki dönemlerde çekilecek olan solo filminde yer alacak. Ancak, Batgirl’ün kendine özel bir filmi olur mu bilinmez. Warner Bros. konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Sizce Nicolas Refn’in çektiği Batgirl filmi başarılı olur muydu?