No Man's Sky

Hello Games’in geliştirdiği açık dünya/sağ kalma türündeki No Man’s Sky’ın çıkış tarihini sonunda açıklandı! No Man’s Sky, 21 Haziran tarihinde Amerika’da ve 24 Haziran tarihinde de Birleşik Krallık’ta yayımlanacak. Oyun, PlayStation 4 ve PC platformlarında oynanabilir olacak.

Oyunun standart versiyonunun satış fiyatı ise 60 dolar olarak duyuruldu. Hem PC hem de PlayStation 4 platformlarında bu ücretten satışa sunulacak.

Standart versiyona ek olarak, 80 dolardan satılacak olan PlayStation 4’e özel Limited Edition versiyonu Sony tarafından duyuruldu. PC platformunda da 150 dolar fiyatıyla Explorer’s Edition satışa sunulacak.

No Man's Sky

Limited Edition

Limited Edition metal kutuyla birlikte satılacak. İçinde No Man’s Sky’ın çizgi romanı, 48 sayfalık konsept çizim kitabı, PS4 dinamik teması ve PHOTONIX CORE, TRADER CHARISMA, BOLTCASTER SM indirilebilir içerikleri olacak.

No Man's Sky

Explorer’s Edition

Explorer’s Edition ise, yüksek kalite uzay gemisi figürü yer alacak.

İlk defa 2013 yılında Spike VGX Ödülleri’nde duyurulan No Man’s Sky’da, sonsuz bir evren bizleri bekliyor. Oyunda, kodlar tarafından rastgele yaratılmış 18 kentilyon gezegen bulunuyor. Daha farklı bir ifadeyle, 1800000000000000000 adet gezegende oynayabileceğiz. Tüm bu gezegenler ayrıca, kendilerine has bitki örtüsü ve hayvan topluluğu olacak. Her bir gezegende farklı bir ekosistem karşımıza gelecek. Açık dünya ve sağ kalma temalarını keşifle birleştiren oyunda, gerekli kaynak ve malzemeleri toplayarak kullandıkları ekipmanları geliştirebilecek ve uzay gemileri satın alabilecekler.