Spider-Man dendiğinde sanırım akıllara gelen ilk kötülerden biri Yeşil Cin yani Norman Osborn olur. Bu ikilinin artık kültleşmiş düşmanlığını da bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Peki Yeşil Cin’in yerine Kırmızı Cin gelse nasıl olur?

Geçtiğimiz aylarda Marvel Comics, Kırmızı Cin’in (Red Goblin) gelişini duyurmuş bunu da fazlasıyla görkemli bir şekilde yapmıştı. Eh, sonuçta güçlerini kaybeden bir Norman Osborn var elimizde. Çizgi romanlarda Norman Osborn güçlerini kaybediyordu. Ancak, Örümcek Adam’a olan nefretini hiç kaybetmemesini düşününce bu durum pek uzun sürmedi ve kendisi aynı Doctor Strange’de olduğu gibi “farklı” bir güç arayışına çıktı. Her ne kadar keşişler kendisini reddetse de Osborn’un duracağını hiç düşünmüyorduk.

Amazing Spider-Man 794. sayısında neler olacağı ucundan gösterilmişti. Şimdi yeni sayı 795’te tam olarak Osborn’a neler olduğunu öğrendik! Kendi kendine konuşan Norman Osborn, “Deliliği geri kazanmak için çok farklı yollar denedim. Ameliyat oldum, psikolojik yöntemler, ruhsal yöntemler denedim. Hatta mistik sanatlar bile başarısız oldu. Dünya üzerindeki hiçbir şey işe yaramadı. Ama sen dünya dışı yaratık, cevap sensin değil mi?” diyerek sıkıca kapatılmış kavanozu açtı. Bu kavanozon içindeki tanıdık kırmızı kütle ise Carnage’ın ta kendisi!

Çok kısa bir andan sonra deliliğin simbiyotu Carnage ve Yeşil Cin birleşti! Peki Carnage mı kontrolü ele alacak yoksa Osborn mu? Bu soruyu bilmesek de, kesin olan bir şey var: Kırmızı Cin doğdu!

Kırmızı Cin Carnage