Star Wars evreninin en sevilen karakterlerinden biri olan Obi-Wan Kenobi kendine ait bir filmle beyaz perdeye dönmeye hazırlanıyor. Obi-Wan spinoff hikayesi yolda.

Obi-Wan Kenobi uzunca bir süredir söylentilere konu olmuştu. Hatta fırsat bulundukça Ewan McGregor’a böyle bir film olabilir mi sorusu soruluyordu. Rogue One: A Star Wars Story hikayesinden sonra söylentiler tekrar gün yüzüne çıksa da bugüne kadar kesin bir bilgi yoktu.

Ancak durum değişti! The Hollywood Reporter’ın haberine göre solo Obi-Wan Kenobi filmi için çalışmalar başlamış. Yönetmen olarak düşünülen isim ise Oscar’a adayı Stephen Daldry! Henüz Daldry imzayı atmış değil, ancak yüksek ihtimalle kendisini bu proje başında göreceğiz. Yapılan habere göre henüz proje erken aşamalardaymış ve senaryosu yazılmamış. Daldry’nin yönetmen koltuğuna oturmasının ardından senaryo çalışmaları başlayacakmış.

Son zamanlarda bildiğiniz gibi Star Wars evreni genişlemeye başladı. Gerek orijinal üçlemenin devam filmleri gerekse de Rogue One gibi, Han Solo gibi spinoff hikayeleri de artmaya başladı. Sırada da uzunca bir zamandır olur mu acaba dediğimiz Obi-Wan filmi var.

Bu kadar sevilen ve hikayede önemli bir rol oynayan bir karakterin solo filmini izlemek kesinlikle eğlenceli olacaktır.