Oculus Rift

Gerek sanal gerçeklik cihazları gerekse de oyun dünyası için önemli bir gün yaşıyoruz.

Yıllar süren geliştirilme sürecinden sonra, Oculus Rift sonunda tamamlandı ve resmen kullanıcılarına dağıtılmaya başlandı! Rift’i 20’den fazla ülkeden satın alan herkes hazır olsun! Çünkü kısa bir süre içinde sanal gerçeklik cihazınıza kavuşacaksınız.

Kickstarter kampanyasına destek verip satın alanların Oculust Rift’leri bugünden itibaren sahiplerine ulaşmaya başlayacak. İlk dalga ile ön sipariş verenlerin cihazları ise hafta ortasında yollanacak ve kısa bir süre sonra kullanıcılarının eline geçecek. Kendi blogları üzerinden yapılan açıklamada, ön siparişle satın alınan Rift cihazlarını sahiplerine ulaştırmak için mümkün olan en hızlı şekilde çalıştıkları belirtildi. Ön sipariş yapan oyuncuların cihazları hazırlanmaya başlayınca bir mail alacakları (Rift’in yollanmasından 1-3 hafta önce) ve ardından ödemenin alındığı ve Rift’in postalandığının bilgisini veren diğer bir mail geleceği de resmi blogda duyuruldu.

Eğer Oculus Rift almayı düşünüyorsanız da, oculus.com üzerinden satın alabilir veya  Amazon, BestBuy ve Microsoft Store gibi siteleri kullanabilirsiniz.

Oculust Rift için şu an 30’dan fazla uyumlu oyun bulunuyor. Bunların arasında Chronos, EVE: Valkyrie, Lucky’s Tale, AirMech Command, BlazeRush ve VR Tennis gibi oyunlar bulunuyor.

Oculus Rift ile ilgili detaylı bilgi, uyumlu oyunlar ve diğer özellikler için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.