Amerikan televizyonunun çizgi roman uyarlaması yapımlara bolca yer verdiği şu son dönemlerde Robert Kirkman tarafından yaratılan Outcast de dizi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Kirkman, son yıllarda The Walking Dead ve Fear The Walking Dead gibi reytinglerde büyük başarı elde eden yapımlarla adından bolca söz ettiriyor. Başarılı ismin, çizer Paul Azaceta ile birlikte yarattığı Outcast çizgi romanının televizyona uyarlayacağı uzunca bir zaman önce belli olmuştu. Hatta diziye dair ilk tanıtım geçtiğimiz seneki San Diego Comic Con etkinliği kapsamında izleyicilere izletilmişti.

Proje olarak açıklandığı günden beri büyük ilgi uyandıran yapımın yayın tarihi giderek yaklaşıyor. Dizinin tanıtım çalışmaları da bu sebeple hız kazandı. Geçtiğimiz günlerde yeni bir tanıtım seyircilerin beğenisine sunuldu.

Outcast dizisi Amerika’da Cinemax, ülkemizdeyse FX kanalında ekrana gelecek. Burada maceralarını yakından takip edeceğimiz ana kahramanımız çizgi romanlarda olduğu gibi Kyle Barnes olacak. Tüm hayatı boyunca karanlık ve kötü güçler tarafından ele geçirilmiş şekilde yaşayan Kyle, bu durumun nedenini araştırmaya karar verecek. Onun cevapları bulma isteğiyle birlikte asıl hikaye de başlayacak.

Kahramanımız Kyle Barnes karakterine Patrick Fugit hayat verecek. Dizide ayrıca Philip Glenister, Wrenn Schmidt, Gabriel Bateman, Scott Porter ve Miller Carbon gibi oyuncuları da izleme fırsatı elde edeceğiz.

Merakla beklenen Outcast dizisinin ilk bölümü Amerika’da 3 Haziran Cuma günü izleyicilerin karşısına çıkacak.