Amerika’da kablolu televizyon yayıncılığı yapan Starz kanalında ekrana gelen Outlander iki sezon daha hayatımızda olacak.

Outlander dizisi Diana Gabaldon’ın aynı isimdeki roman serisinden televizyona aktarılıyor. Sevilen bu yapımda Caitriona Balfe, Sam Heughan, Tobias Menzies, Duncan Lacroix, Graham McTavish gibi başarılı oyuncular rol alıyor. Geçtiğimiz sene Altın Küre Ödülleri’ne çeşitli kategorilerde aday gösterilen dizi reyting açısından da Starz kanalının yüzünü güldürüyor. Outlander, ikinci sezona izleyici sayısını katlayacak başladı. Bu durum da kanalı memnun etti. Hem eleştirmenlerin hem izleyicilerin beğenisini kazanan yapım üçüncü ve dördüncü sezonla ekrana gelmeyi şimdiden garantiledi. Bu müjdeli haber de kitap serisinin ve dizinin hayranlarını memnun etti.

Outlander ufak bir parça bilim kurgu ile tarihi bir araya getiriyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında hemşirelik yapan Claire, kabusun son bulmasıyla İskoçya’ya seyahat ediyor. Burada yaşadığı gizemli bir olaydan sonra kendisini ortalama 200 sene geçmişe gitmiş halde buluyor. İskoçya’da klanlar hüküm sürerken, İngilizlerle mücadele devam ediyor. Üstelik İskoçya için büyük bir önemi olan Culloden Savaşı da yaklaşıyor. Bizler de modern bir kadının gözünden 1700ler İskoçya’sını, İngiliz politikasını ve hatta Fransa’yı izleme fırsatı yakalıyoruz.

Outlander ikinci sezon bölümleriyle Starz’da yayına devam ediyor. Bu sezon temmuz ayında son bulacak. Dizinin üçüncü sezonunun Nisan 2017’de izleyici karşısına çıkması bekleniyor ancak henüz bu konuda resmi bir açıklama bulunmuyor.