Amerika’da Starz kanalında ekrana gelen Outlander dizisi ikinci sezona tam gaz devam ediyor. Hikaye Fransa’dan İskoçya’ya geri dönerken dizi için yeni bir poster izleyicilerle paylaşıldı.

İlk sezonuyla Altın Küre Ödülleri’ne aday gösterilen Outlander, Diana Gabaldon’un aynı isimdeki kitap serisinden televizyona uyarlanıyor. Orijinal materyale olabildiğince sadık kalmasıyla kitap hayranlarının büyük takdirini topluyor. Aynı zamanda seriyle uzaktan yakından alakası olmayan izleyicilere de hitap etmeyi başarıyor.

Ronald D. Moore tarafından yaratılan dizide hikaye 1945 senesinde başlıyor. İkinci Dünya Savaşı’nda hemşirelik yapan zeki bir kadın olan Claire ve tarihçi eşi Frank ikinci balayı için İskoçya’ya gidiyor. Burada yaşanan tarifsiz bir olayın ardından Claire kendisini 200 sene geçmişte buluyor. 1743 senesinde İskoçya’da hem zamanından kopuk hem de İngiliz bir kadın olarak sorunlar yaşıyor. Üstelik İskoçya’daki klan kültürünü yok eden, İskoçların büyük bir yenilgiye uğradığı Cullodan Savaşı da giderek yaklaşıyor. Ona bu zorlu macerasında Jamie Fraser eşlik ediyor.

Outlander’da başrolleri Caitriona Balfe ile Sam Heughan paylaşıyor. Duncan Lacroix, Tobias Menzies, Graham McTavish, Stephen Walters ve Grant O’Rourke onlara eşlik ediyor. Özellikle Tobias Mendez iki farklı rolü başarılı bir şekilde canlandırmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Dizinin ikinci sezonu Starz’da cumartesi günleri ekrana gelmeye devam ediyor. Yeni sezon Fransa’da başlamıştı. Şimdiye hikaye akışı sebebiyle karakterler İskoçya’ya geri dönüyor. Onları burada zorlu günler bekliyor.