pacific rim 2

Gösterim tarihi birkaç kez ertelenen Pacific Rim 2’nin 2018 senesinde karşımıza çıkacağı duyuruldu.

İlk Pacific Rim filmi 2013 yılında vizyona girmişti. Yönetmen koltuğunda Guillermo del Toro’nun oturduğu yapım büyük ilgi görmüştü. del Toro ve Travis Beacham tarafından yaratılan hikayede Idris Elba, Charlie Hunnam, Rinko Kikuchi, Charlie Day, Burn Gorman, Diego Klattenhoff ve Robert Kazinsky gibi isimler rol almıştı. Bu yapım Amerika’da 101 milyon dolar, dünya genelindeyse 411 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti. Elbette ilk film bu kadar başarılı olunca hikayenin devam edeceği de hızla kesinleşti.

Yapımcılığını Universal Pictures’ın üstlendiği Pacific Rim 2 aslen 7 Nisan 2017’de gösterime başlayacaktı. Ancak açıklanan bu vizyon tarihi önce 4 Ağustos 2017’ye ertelendi. Ardından da filmin bu zamana da hazır olmayacağı ortaya çıktı. Stüdyo da yapımı bir süreliğine gelecekteki projelerin yer aldığı takvimden kaldırdı. Sorunun çözülmesi ardından yeni tarih 23 Şubat 2018 şeklinde açıklandı.

Başrolde John Boyega Yer Alacak

Pacific Rim 2’de yönetmenlik görevini Steven S. DeKnight üstlenecek. DeKnight özellikle Spartacus ve Marvel’s Daredevil dizileriyle tanınıyor. Yeni hikayeyi de Guillermo del Toro ve Travis Beacham birlikte yarattı. Senaryoyu ise Jurassic World’ün yazarlarından biri olan Derek Connolly kaleme aldı.

Bu devam filminin başrolünde John Boyega yer alacak. Onu özellikle Star Wars: The Force Awakens ile tanıyoruz. Ondan önce de Attack the Block filminde yer almıştı. Şimdi de ilk filmde Idris Elba’nın hayat verdiği Stacker Pentecost karakterinin oğlu olarak karşımıza çıkacak.

Pacific Rim 2, 23 Şubat 2018’de gösterime başlayacak.