Disney Stüdyoları’nın yeni filmi Pete’s Dragon için uzun bir fragman izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Bildiğiniz üzere Disney son senelerde klasikleşmiş hikayelerini tekrar beyaz perdeye uyarlıyor. Şimdiye kadar Cinderella, Maleficent gibi yapımlar gişede ciddi bir başarı elde etti. Bunun üzerine yeni uyarlama projeleri de bir bir duyurulmaya başlandı. Bunlar arasında Pete’s Dragon da yer alıyor.

Orijinal film 1977 senesinde vizyona girmişti. Yapımcılığını yine Disney’in üstlendiği projede Helen Reddy, Mickey Rooney ve Red Buttons gibi isimler rol almıştı.

Yaz sonunda vizyona girecek olan yeni versiyonun yönetmen koltuğunda David Lowery oturuyor. Filmde Bryce Dallas Howard, Michael C. Hall, Robert Redford, Karl Urban ve Oakes Fegley gibi isimler karşımıza çıkacak.

Filmin resmi özetiyse şöyle: Mr. Meacham seneler boyunca bölgedeki çocuklara eski masalları anlatan bir adamdır. Bunların arasında ormanın derinliklerinde yaşayan bir ejderha da yer almaktadır. Onun kızı Grace de ormanda korucu olarak görev yapmaktadır. Babasının anlattığı bir hikayelere de aşina olmuştur. Tüm bunlar onun için masallardan öteye gitmemektedir. Ancak her şey 10 yaşındaki gizemli bir çocuk olan Pete ile tanışmasıyla değişir. Ailesi ve evi olmayan bu çocuk uzun zamandır ormanda yaşamaktadır. Ona da Elliott isminde bir ejderha eşlik etmektedir. Üstelik Elliott, Mr. Meacham’ın hikayelerindeki ejderhaya da çok benzemektedir. Grace, Jack ve ufak bir kız çocuğu olan Natalie ile birlikte Pete’in nereden geldiğini öğrenmeye çalışır. Bu sırada ejderha da civar halk tarafından öğrenilir.

Pete’s Dragon, Amerika’da 12 Ağustos’ta vizyona girecek. Filmin ülkemizde ne zaman gösterileceği henüz belli değil.