Pokémon GO Beta

Niantic bugün yaptığı duyuruyla Pokémon GO beta testlerinin başladığını belirtti. Duyuruyu da IGN bizler için tercüme etti.

“Bugünden itibaren başlayarak Japon oyuncular Pokémon GO’nun saha testlerine davet edildi. Oyunculara giden davetiyeler sizin kullandığınız mobil cihaza ve gerçek dünya oyun türünde sahip olduğunuz tecrübeyle bağlantılı olacak ve davetiyeler e-mail ile yollandı. Beta testlerinin kapasitesinin düzenli olarak arttırılmasıyla henüz davetiyenizi almamış olsanız da, ileride testlere katılabileceksiniz.”

Doğal olarak beta testlerine katılan oyuncular gizlilik anlaşması ile bağlanmış durumda. Ancak, GAME Previews isimli YouTube kullancısı mobil pokémon oyununun beta testleriyle ilgili ilk bilgileri sızdırdı. Oyunda;

  1. Oyunda Pokémonların kullanabildiği toplam 232 farklı saldırı olacak.
  2. Her bir Pokémon’a sadece 2 adet saldırı atanabilecek.
  3. Oyun, 1. Nesil Pokémonlarla birlikte yayımlanacak.
  4. Oyun için toplamda 6 adet satın alma seviyesi olacak. Bunlardan ilki bedava seçeneği olurken, farklı satın alma opsiyonları da olacak.
  5. Oyunda farklı iksirler ve PokéTopları olacak.
  6. Oyunda 3 adet takım olacak; Mavi Takım, Kırmızı Takım ve Sarı Takım.

Tüm bunların anlatıldığı ve ilk görüntülerin paylaşıldığı sızdırılan video da aşağıda sizlerle paylaşıldı. Eh, tüm bunların sadece sızdırılmış görüntüler olduğunu ve oyunda farklılıklar olabileceğini de akıldan çıkarmamak gerekiyor.