Pokémon GO popülerlik

Pokémon GO’nun Amerika’da resmi olarak yayımlanmasının ardından başarısının tartışılmayacağı ortada. Oyunun çıkmasının ardından henüz kısa bir süre geçmişken, Pokémon GO Amerika’da toplamda 15 milyondan fazla indirildi.

Aynı zamanda oyunun yayınlandığı diğer ülkelerin dışında, henüz yayınlanmayan ülkelerde de oynanma çılgınlığını göze alınca, Pokémon GO gerçekten sektöre damgasını vuruyor.

Oyunun indirilmesi ve oynanması dışında, Sensor Tower isimli firma oyunu Facebook, Snapchat, Twitter gibi en popüler sosyal medya platformları ile karşılaştırdı. Bu karşılaştırmayı da farklı bir şekilde yaptı: En Çok Hangi Platformda Vakit Geçiriliyor?

Pokémon GO en popüler platform!

Aşağıda yayımlanan grafiğe baktığımız zaman, hem Pokémon GO oyuncularının hem de sosyal medya kullanıcılarının bu platformlarda ne kadar vakit harcadığını görüyoruz. Pokémon GO’nun karşısına Facebook’a ek olarak, Snapchat, Twitter, Instagram ve Slither.io koyuldu. Belirtmekte yarar var, bu karşılaştırma sadece iOS kullanıcıları için yapıldı.

Pokémon GO popülerlik

Tablodan da net bir şekilde görüleceği gibi Pokémon GO oyuncuları ortalama 33 dakika harcıyor! Facebook ise 22 dakikayla ikinci sırada geliyor. Henüz çok kısa bir süre geçmesine rağmen, Pokémon GO şimdiden tüm platformları ezip geçmiş resmen!