pokemon go

Kısa bir süre önce hayatımıza giren Pokemon Go oyunculardan büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Her ne kadar hile yapanlar kazandıları gymler ile normal oyuncuları bıktırsa da, Niantic sonunda kalıcı banlara başladı. Bu gelişme de sevinçle karşılandı.

Elbette tüm Pokemon Go oyuncuları mümkün olduğunda çok XP elde edip, level atlamak istiyor. Bunun için de Lucky Eggler büyük kolaylık sağlıyor. Lucky Egg, 30 dakika boyunca evolve ettiğimiz Pokemonlar için iki katı XP kazanmamıza yardımcı oluyor. Pek sık bulamadığımızdan onları olabildiğince verimli şekilde kullanmak istiyoruz. Ancak belirlenen sürede maksimum 60 ya da 70 evolve işlemi mümkün oluyor. Peki aynı süreye daha fazla evolve sığdırmak mümkün mü?

Evolve Animasyonundan Kurtulun

Diyelim ki bir Lucky Egg’i kullanmaya karar verdiğiniz… O andan itibaren 30 dakikalık kısıtlı süreniz başladı. Ancak evolve tuşuna basmanızla birlikte ortalama 20 saniye süren animasyon zamanınızdan çalıyor. Peki bu zamanı geri kazanmak için ne yapabilirsiniz? Evolve dediğiniz ve işlem başladığı anda direkt oyunu kapatabilirsiniz. Böylece verdiğiniz komut geçerli olacak ve oyunu açtığınızda yeni Pokemonunuz sizi bekleyecek ancak animasyonu izlemek zorunda kalmayacaksınız.

Tabii bu noktada uyarlamakta fayda var. Bahsettiğimiz bu ipucu maalesef her telefon için geçerli değil. Yeni çıkan iPhone 6S ve Android cihazlar oyunu 20 saniyeden daha kısa sürede açmayı başarıyor. Ancak eğer göreceli olarak eski bir cihaz kullanıyorsanız oyunun açılması 20 saniyeden uzun sürebilir.