PokeTopu Donması Sorunu

Son zamanlarda Pokemon Go’daki sunucu sorunlarının yanında bir çoğumuz poke toplarının donması sorunuyla karşılaştı. Pokemonu yakalamak için attığımız poke topunun birkaç saniyeden sonra donması gerçekten sinir bozucu oluyor. Hatta nadir bir pokemon çıkmışken insanı gerçekten çileden çıkartabiliyor.

Sinir bozukluğunun yanında pokemonu yakalayıp yakalayamadığınızın bilinmezliği, sınırlı sayıda olan poke toplarını kaybetmeniz gibi bir çok can sıkıcı durum da beraberinde geliyor.

Peki bu sorun tam olarak nedir?

Dürüst olalım karşılaşılan bu sorun bizim çözebileceğimiz bir şey değil. Ancak, sakin olalım ve olayı inceleyelim. Aslında bu hata (bug) tamamen görsel bir sorun. Yani poke topu donsa da, ekran o anda kitlense de, oyun çalışmaya devam ediyor. Burada yapılacak en iyi şey, poke topunu attıktan sonra kısa bir süre beklemeniz. Normal bir pokemonu yakalama süresi kadar yani. Belirli bir süre bekledikten sonra, oyunu kapatıp tekrar açın. Eğer pokemonu yakaldıysanız son pokemonlarınızda ve günlüğünüzde (journal) gözükecektir.

Yani oyununuz poke top ekranında donsa bile, yakaladığınız pokemon kaybolmuyor sadece görsel bir hatayla karşılaşıyorsunuz.

Eğer oyuna girdikten sonra pokemonu yakalayamadığınızı farkederseniz ve günlüğünüzde (journal) o pokemonun kaçtığı yazmıyorsa, aynı pokemon kısa bir süre içinde tekrar haritada beliriyor.

Daha detaylı bilgi için bu durumu test eden kullanıcıları reddit üzerinden okuyabilirsiniz. Umuyoruz ki bu açıklama PokeTopu Donması Sorunu için birazcık bile olsa sizleri rahatlatmıştır.