Pokémon Live Action

The Hollywood Reporter ilginç bir haberle karşımıza geldi. Haberin içeriğine göre, çok gizli olarak yapılan oturumda, Çinli, Japon ve Amerikalı film şirketleri Pokémon’u beyaz perdeye taşımak için birbirleriyle çarpışıyormuş! Pokémon’un film haklarını almak için savaş başlamış.

THR konuyla ilgili olarak, Warcraft filminin de yapımcılığını üstlenen Warner Bros., Sony ve Legendary firmaları Pokémon’un film haklarıyla ilgileniyormuş. Bir söylentiye göre de, eğer Legendary bu hakları satın alırsa, Warner Bros.’u devreden çıkaracakmış. Bu Pokémon savaşında yer alan Çinli şirketin ise başarılı olup olmayacağı akıllarda soru işaretleri yaratıyor. Çinli bir firmanın Japon bir serinin haklarını alması bu iki ülke arasında nasıl bir durum ortaya koyar pek tahmin edilemiyor. Belki de iki ülke arasında kültürel gerilim bir son bulur böylelikle.

Pokémon filmi için ortaya çıkan bu haberlerin pek de göz ardı edilmemesi gerekiyor. Hatırlarsak, Nintendo 2014 yılında Pokémon lisanslama haklarını genişletmek için çalıştıklarını ve Nintendo’nun daha önce hiç çalışmadığı alanlara Pokémon’u getireceği ile ilgili bir açıklamada bulunmuştu.

Pokémon serisi günümüze kadar toplamda 18 adet animasyon filmi ve TV özel bölümleri ile karşımıza geldi. Anime, manga ve oyunları hesaba bile katmıyoruz. Sadece film açısından bile inanılmaz bir serisi olan Pokémon’un live-action filminin nasıl olacağı ise büyük bir merak konusu.

Sizce Pokémon Live Action filmi nasıl olmalı?