McDonald’s Pokemon

McDonald’s’ın vazgeçilmez çocuk menüsü Happy Meal, çocukları bu sefer de “Pokémon”larla buluşturuyor.

Son zamanlarda Pokémon Go ile dünyada geniş yankı uyandıran ve tekrar gündeme gelen Pokémon’lar, 9 Eylül Cuma gününden beri Happy Meal menüsü ile restoranlarda yerlerini aldı.

Kanto’dan Orange Adaları’na, Hoenn’den, Unova’ya kadar farklı bölgelerden 16Pokémon, büyük küçük demeden bütün Pokémon ustaları tarafından McDonald’s’larda yakalanmayı bekliyor.

Pikachu, Squirtle, Jigglypuff gibi çok sevilen Pokémon’larla çocuklar için yemek yemek şimdi çok daha eğlenceli.

McDonald’s’ın bir diğer güzel haberi ise Happy Meal’ların şimdi 6,95TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor olması. Artık çocuklar sevdikleri Pokémon oyuncuklarına ve lezzetine doyamadıkları Happy Meal Menülerine daha düşük bir fiyatla kavuşabilecekler.

Pokémon Tarihçesi

Pokémon, Japon oyun yapımcısı Satoshi Tajiri tarafından yapılan, hayali canlıları konu alan oyun, anime, manga ve kart oyunu serisi. İlk jenerasyonu 151 Pokémon’dan oluşan oyunda günümüzde 6 jenerasyon ve resmi pokemon bulunuyor. 2014 itibariyle Pokémon17. sezonda 800’den fazla bölümü ile devam eden anime, 17 sinema filmi, 9 kısa film, 12 seride 24 oyun ve 40’dan fazla yan oyundan oluşuyor. Seri, Pokémon ustası olmak üzere yola çıkan Ash, Brock ve Misty karakterlerinin Pokémon’ları ile kurduğu arkadaş ilişkisi, atıldıkları maceralar ve eğlenceli hikâyesi ile çocukların sevgisini kazanıyor.

Son olarak Pokemon GO ile bir fenomen haline gelen Pokémon’lar, şimdi de çocukları Happy Meal menülerinde bekliyor.

Türkiye’de McDonald’s

‘BrandZ En Değerli 100 Küresel Marka’ çalışmasına ve Interbrand 2015araştırmasına göre, dünyanın en değerli 9’uncu markası olan McDonald’s, Anadolu Grubu (Anadolu Endüstri Holding) çatısı altında 1986 yılından bu yana ülkemizde faaliyet göstermektedir. McDonald’s, bugün yaklaşık 260 restoranı ve 6000 civarında çalışanı ile yılda 100 milyon kişiye hizmet vermektedir. McDonald’s, sunduğu ürün ve hizmetlerin %98’ini Türkiye’de üretim yapan tedarikçilerden temin etmektedir.

Sağlıklı bir yaşamın aktif bir hayat tarzı ile desteklenmesi gerektiğine inanan McDonald’s, gıda güvenliğine sahip ürünlerin düzenli ve dengeli tüketilmesini teşvik ettiği gibi tüm dünyada sporun da en büyük destekçilerinin başında gelir. FIFA ile Dünya Kupası, UEFA ile Avrupa Futbol Şampiyonası’nın destekçisi olan McDonald’s, 1976 yılından beri olimpiyatların da en önde gelen sponsorlarından biridir.

McCafé
McCafé yaklaşık 20 yıl önce Avustralya’da doğmuş bir konsepttir. Dünyada 32 ülkede 1300’den fazla restoranda faaliyet gösteren kahve zinciri McCafé, Türkiye’de McDCafé adıyla 20’den fazla McDonald’s restoranında hizmet vermektedir. McDCafé’lerde, espresso’dancapuccino’ya, flatwhite’danamericano’ya, latte’den Türk kahvesine, frappe’densmoothie’ye kadar, birçok sıcak ve soğuk içecek seçeneklerinin yanında birbirinden lezzetli kek, kurabiye, muffin gibi damak zevkine hitap eden yiyecekler de bulunmaktadır.

McDonald’s Çocuk Vakfı Hakkında
1974 yılında ABD’de kurulan günümüzde 56 ülkede faaliyet gösteren RMHC’nin (Ronald McDonald House Charities) bir uzantısı olarak Türkiye’de 2001 yılında faaliyete geçen McDonald’s Çocuk Vakfı’nın misyonu, çocukların sağlığı ve mutluluğu için projeler gerçekleştirmektir. McDonald’s Çocuk Vakfı, bu misyon çerçevesinde bugüne kadar 25 yerleşim merkezindeki 29 sağlık kuruluşunda 49 proje gerçekleştirmiştir. Bu projelerden yararlanan çocuk sayısı 2014 yılı itibarı ile 200 bin’e yaklaşmış ve Vakfa 1,5 milyon doların üzerinde ayni ve nakdi bağış yapılmıştır.

McDonald’s Çocuk Vakfı 2012 yılında gerçekleştirilen Şişli Etfal Hastanesi Gelişimsel Pediatri Servisi’nin inşa ve teşrifi projesi ile RMHC’nin en prestijli ödüllerini kazandı. Şişli Etfal Hastanesi Gelişimsel Pediatri Servisi Projesi kendi kategorisinde ‘En İyi Proje’ ödülünü alırken, RMHC’nin en büyük ödülü olan Kim Hill seyirci ödülüne layık görüldü.