Pokémon Sun ve Moon

Pokémon Sun ve Pokémon Moon isimleri dün internete sızdırılmış ve heyecan dalgası yaratmıştı. Nintendo’nun yeni Pokémon oyunları olduğu düşünülen Sun ve Moon isimleri Avrupa Birliği patent veritabanına kaydedilmesiyle haberimiz olmuştu.

Konuyla ilgili açıklama da Nintendo’nun düzenlediği Pokémon Direct etkinliğinde bekleniyordu ve nitekim öyle de oldu.

Nintendo programında, Pokémon Sun ve Pokémon Moon’un yeni Nintendo 3DS platform oyunları olduğunu resmi olarak duyurdu! Oyunlar tüm dünyada eş zamanlı olarak 2016’nın tatil sezonunda, yani yıl sonuna doğru yayımlanacak!

Oyun 9 ayrı dil desteğiyle birlikte geliyor. Pokémon tarihinde bir ilk olarak bu diller arasına Çince de dahil edilmiş.

Pokémon Sun ve Moon, 2013 yılında yine aynı şekilde Nintendo 3DS platformunda yayımlanan Pokémon X ve Y oyunlarından sonra karşımıza geliyor. Yaklaşık 3 yıl oyunlara ara veren Nintendo, sonunda yeni oyunu hazırladı! Henüz bu yeni 2 oyunla alakalı detaylı bir bilgi olmasa da, yeni efsanevi pokémon Magearna’nın oyunda olması bekleniyor.

Bu yeni oyunlara ek olarak, Nintendo Pokémon Direct sunumunda bir haber daha verdi. İkonikleşmiş Pokémon Red, Blue ve Yellow oyunları yeniden yayımlanacak! Bu oyunlar da 3DS eShop üzerinden 10 dolarlık fiyatıyla satışa sunulacak. 27 Şubat’tan itibaren de bu oyunları satın alabileceksiniz.