Pokemon Sun ve Moon ilk detaylar

Bir süredir beklediğimiz ve daha önce de haberini yaptığımız yeni Pokemon oyunları olan Sun ve Moon hakkında ilk detaylı bilgiler sonunda geldi! Daha önce başlangıç pokemonlarını sizlere tanıtmış ve inceleme altına almıştık. Şimdi de oyunla ilgili diğer detaylara göz atalım.

Pokemon Sun ve Moon’un geçeceği yer Alola bölgesi olacak. Hawaii esintileri taşıyan bu bölge tek bir adadan oluşmayacak. Onun yerine 4 ayrı bölgeden oluşan adalar karşımıza gelecek. Pokemon eğitimcileri bu bölgeler arasında seyahat ederek hem pokemonlar yakalayacak hem de Island Challenge Trials ile adalarda savaşabilecekler. Adalarda katılacağınız bu geleneksel Ada Yarışmaları ile alışılmışın dışında bir deneyim yaşayabileceksiniz. Sadece pokemonlarla savaşmayacak, dans edecek, çeşitli eşyalar arayacak ve hatta bilmeceler çözeceksiniz.

Her adada bir adet Trial Captain olacak. Bir nevi gym lideri konumunda olan bu insanlar bir pokemon türünde ustalaşmış olarak karşımıza gelecek. Bu kaptanlara hızlıca baktığımızda da, su tipinde uzman olan Lana, çimen tipinde uzman olan Mallow, elektrik tipinde uzmanlaşan Sophocles ve de ateş tipinde uzmanlaşan Kiawe karşımıza çıkacak. Bu dört lider sizin yeteneklerinizin yeterli olup olmadığına karar verecek.

Katılacağınız bu savaşlar ve denemelerin hepsi Totem Pokemon’a karşı yapacağınız bir savaşla sona erecek. Normalden daha büyük ve güçlü olan Totem Pokemonlar gerekli durumlarda ayrıca başka pokemonları yanlarına savaşmaları için çağırabilecek.

Alola bölgesindeki adalarda seyahat de Poke Ride özelliğiyle daha zevkli olacak. Uçma yeteneği olan -örneğin Charizard- bir pokemon ile adalara kolayca ulaşmak mümkün olacak.

Pokemo Sun ve Moon, Nindendo 3DS platformunda 18 Kasım tarihinde oynanabilir olacak.