Amerika’da AMC kanalında izleyici karşısına çıkacak olan yeni çizgi roman uyarması Preacher için yeni kareler paylaşıldı.

Preacher, DC çizgi romanlarının Vertigo damgasıyla bastığı bir hikaye. Televizyonda süper kahramanların cirit attığı günlerde sıra ona da geldi. Seth Rogen, Evan Goldberg ve Sam Catlin yapımcı olarak kolları sıvayıp bu hikayeyi televizyona uyarlama çabasına giriştiler.

Garth Ennis ve Steve Dillon ikilisi tarafından ekrana taşınan yapımda başrol oyuncusu olarak karşımıza Dominic Cooper çıkıyor. Cooper’ı daha önce Marvel Sinematik Evreni’nde görmüştük. Howard Stark karakteriyle hem Captain America: The First Avenger filminde hem de Agent Carter dizisinde rol aldı. Şimdi de karşımıza Jesse Custer karakteriyle çıkacak.

Merak uyandıran yapımda Dominic Cooper’ın yanı sıra Joe Gilgun, Ruth Negga, W. Earl Brown, Tom Brooke, Ian Colletti, Lucy Griffiths, Elizabeth Perkins gibi isimleri izleyeceğiz. Jesse Custer, önceden kötü işlere bulaşmış olan, şimdiyse vaizlik yapan bir karakter olacak. Teksas’a yerleşip burada kendine yeni bir hayat kurmak isteyecek. Ancak içinde cennetten kaçan güçlü bir varlığın bulunması bunu imkansız hale getirecek. O da eski kız arkadaşı Tulip ve İrlandalı bir vampir olan Cassidy ile birlikte Tanrı’yı bulmak için kolları sıvayacak.

Sony Pictures Television ve AMC Studios tarafından ekrana taşınan dizi 22 Mayıs’tan itibaren izleyici karşısına çıkacak. Haberde yer falan fotoğraflar da Entertainment Weekly’ye özel olarak paylaşıldı.