Sherlock Holmes: A Game of Shadows

İlk olarak 2009 senesinde hayatımıza giren Guy Ritchie’nin yönetmenliğinde beyaz perdeye taşınan Sherlock Holmes serisi sonunda üçüncü filme kavuşacak gibi görünüyor.

Sevilen oyuncu Robert Downey Jr. hayranlara üçüncü Sherlock Holmes filmine dair müjdeli haberler verdi. Rol aldığı Captain America: Civil War filminin tanıtım çalışmaları doğrultusunda Birleşik Krallık’a giden aktöre burada Sherlock Holmes filmleri de soruldu. O da üçüncü film projesinin rafa kalkmadığını, Guy Ritchie ile görüşmelere devam ettiklerini açıkladı. Şimdiye kadar yoğun programları nedeniyle bir türlü aşama kaydedemediklerini, eğer Skype üzerinden film çekimlerini tamamlamak mümkün olsaydı çoktan Sherlock Holmes 3’ü izlemiş olacağımızı dile getirdi. Daha sonra da uzun süredir beklenen haberi duyurdu. Çekimlere bu yıl içinde başlamayı planladıklarını söyledi.

Şimdilik Sherlock Holmes 3’e dair kesinleşmiş hiçbir şey bulunmuyor. Robert Downey Jr, uzun zamandır Marvel Sinematik Evreni’nin önemli bir parçası. Bu yüzden de gerçekten yoğun bir çekim programı bulunuyor. Üstelik onu yakın zamanda Spider-Man: Homecoming filminde de göreceğiz. Öte yandan Guy Ritchie de boş durmuyor. Son olarak The Man from U.N.C.L.E. filmini çeken ünlü yönetmenin şimdiki projesi Knights of the Roundtable: King Arthur. Üstelik Kral Arthur filmlerinin de devamı gelecek gibi görünüyor. Bu yüzden eğer Sherlock Holmes 3 gerçekten çekilecekse ekibin elini hızlı tutması ve yapımı bu yoğun çekim süreci arasına sıkıştırması gerekiyor.