rogue one

Bu sene sonunda vizyona girecek olan Rogue One: A Star Wars Story filmi için yeni fotoğraflar yayımlandı.

Bildiğiniz gibi geniş bir hayran kitlesine sahip olan Star Wars filmleri geçtiğimiz yıl aralık ayında beyaz perdeye geri döndü. Gişeden fırtına gibi geçen bu yapımın yönetmen koltuğunda J. J. Abrams oturuyordu. The Force Awakens gişede rekorları alt üst ederken yeni yapımlar için çalışmalar da hızlandı. Star Wars hikayesine devam ederken, aynı evrende geçmişte yaşananları konu eden yapımlar da izleyicilerle buluşacak. Bunlardan bir tanesi de Rogue One: A Star Wars Story olacak.

Rogue One filminde ana kahramanımız Jyn Erso olacak. 1977’de vizyona giren A New Hope’dan önce geçen hikayede Death Star’ın planlarının çalınmasına dair olaylar ekrana taşınacak. Kuralların dışına çıkan bir karakteri olan Jyn’e önemli bir görev veriliyor. Onun ve ekibinin çalmayı başardığı planlar sayesinde A New Hope’da Prenses Leia, Han Solo ve Luke Skywalker Death Star’ı yok etmeyi başarıyor.

Asiliği dikkat çeken Jyn Erso karakterini Oscar Ödülleri’ne aday gösterilmiş olan Felicity Jones canlandırıyor. Ona bu yapımda Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Diego Luna, Forest Whitaker, Ben Mendelsohn, Jiang Wen, Donnie Yen ve Riz Ahmed gibi isimler eşlik ediyor.

Daha şimdiden ilgi uyandırmayı başaran Rogue One: A Star Wars Story filmi 16 Aralık 2016 tarihinde vizyona girecek.