Büyük heyecan uyandıran Rogue One: A Star Wars Story filminden yeni görüntülerin yer aldığı bir video paylaşıldı.

Star Wars serisi J. J. Abrams’in yönetmenliğindeki Star Wars: The Force Awakens ile beyaz perdeye geri dönmüştü. Bu yapım büyük ilgi görmüş ve sağlam bir gişe hasılatı elde etmeyi başarmıştı. Serinin hala bu kadar çok sevilmesi yeni filmlerin gelmesine de vesile oldu. Bu yapımlardan bir tanesi de Rogue One: A Star Wars Story olacak.

Rogue One Neyi Konu Ediyor?

Serinin yeni filminde ana kahramanımız Jyn Erso olacak. 1977’de vizyona giren A New Hope’dan önce geçen hikayede Death Star’ın planlarının çalınmasına dair olaylar sinemaya taşınacak. Kuralların dışına çıkan bir karakteri olan Jyn’e önemli bir görev verilecek. Onun ve ekibinin çalmayı becerdiği planlar sayesinde A New Hope’da Prenses Leia, Han Solo ve Luke Skywalker Death Star’ı yok etmeyi başarıyor.

Yeni Star Wars filmi aynı zamanda yıldız oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Filmde Jyn Erso karakterine Oscar Ödülleri’ne aday gösterilmiş olan Felicity Jones hayat veriyor. Ona Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Diego Luna, Forest Whitaker, Ben Mendelsohn, Jiang Wen, Donnie Yen ve Riz Ahmed gibi isimler eşlik ediyor.

Rogue One: A Star Wars Story filmi 6 Aralık 2016 tarihinde gösterime başlayacak. Paylaşılan yeni posteri de hemen aşağıda bulabilirsiniz.

rogue one