Merakla beklenen Rogue One: A Star Wars Story filmi için ilk tanıtım izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Neredeyse iki dakika uzunluğunda olan bu videoda isyan ekibiyle tanışıyoruz. Özellikle The Theory of Everything filmiyle tanınan Felicity Jones filmin başrolünü üstleniyor. Oscar adaylığı bulunan oyuncu gizemli karakteriyle dikkat çekmeyi başarıyor. Fragmandaki tavrından görüldüğü kadarıyla kuralların dışına çıkan bu karakter, kelepçelenmiş olmasını “Bu bir isyan değil mi?” sözleriyle sorguluyor. Genç yaşından beri tek başıan idare eden bu kadına daha yeni inşa edilen Death Star’ın planlarını çalma görevi veriliyor. Tüm Star Wars filmleri göz önünde bulundurulduğunda Rogue One, Star Wars: A New Hope’tan önce geçiyor.

Star Wars serisi geride bıraktığımız yılda Star Wars: The Force Awakens ile beyaz perdeye geri dönmüştü. J. J. Abrams tarafından yönetilen film gişe hasılatlarında tozu dumana katmıştı. Serisinin geri dönüşü bununla sınırlı kalmayacak. Star Wars’ta tanıyıp sevdiğimiz karakterlerin gençliklerini, ilk filmlerden öncesini görme fırsatı da yakalayacağız. Bu filmlerin başlangıcı da Rogue One ile yapılıyor.

Gareth Edwards’in yönettiği bu filmin senaryosunu John Knoll kaleme alıyor. Filmde Felicity Jones’un yanı sıra Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Diego Luna, Forest Whitaker, Ben Mendelsohn, Jiang Wen, Donnie Yen ve Riz Ahmed gibi isimler rol alıyor.

Daha şimdiden ilgi uyandırmayı başaran Rogue One: A Star Wars Story filmi 16 Aralık 2016 tarihinde vizyona girecek.