rogue one

Tam ismi Rogue One: A Star Wars Story olan ve merakla beklenen film için yepyeni bir tanıtım izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Bildiğiniz gibi geniş bir hayran kitlesi olan Star Wars geçtiğimiz aralık ayında sinemaya geri döndü. Bu yeni hikayenin yönetmenliğini de J. J. Abrams üstlendi. Star Wars: The Force Awakens beyaz perdede elde ettiği başarıyla yeni filmlerin de önünü açmış oldu. Bir yandan Star Wars serisi devam edecek, bir yandan da geçmişe dönen hikayeler anlatılacak. Rogue One ikinci kategoride yer alıyor.

Death Star’ın planlarını çalma zamanı!

Rogue One: A Star Wars Story’de ana kahraman olarak karşımıza Jyn Erso çıkıyor. Bu karakteri The Theory of Everything filmiyle tanınan Felicity Jones canlandırıyor. Oscar Ödülü’ne aday gösterilmiş olan yetenekli oyuncu gizemli bir hava yaratmayı başarıyor. Genç yaşından beri tek başıan idare eden bu kadına daha yeni inşa edilen Death Star’ın planlarını çalma görevi veriliyor. Tüm Star Wars filmleri göz önünde bulundurulduğunda Rogue One, Star Wars: A New Hope’tan önce geçiyor. Filmde Felicity Jones’un yanı sıra Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Diego Luna, Forest Whitaker, Ben Mendelsohn, Jiang Wen, Donnie Yen ve Riz Ahmed gibi isimler rol alıyor. Yönetmen koltuğunda Gareth Edwards oturuyor. Hikayeyi ise John Knoll kaleme aldı.

Merak uyandıran ve farklı sebeplerden ötürü eleştirilere maruz kalan Rogue One: A Star Wars Story filmi 16 Aralık 2016 tarihinde vizyona girecek.