Samorost 3

Amanita Design, yeni macera oyunları Samorost 3’ün çıkış tarihini 24 Mart olarak açıkladı!

Galaksinin ücra bir köşesinde, ilginç ve bir o kadar da garip bir evrende, ufacık bir uzay cücesini oynadığımız oyun şaşırtıcı olduğu kadar insanı büyüleyici bir atmosfer sunuyor.

Gerçeküstü bir oyun deneyimini sunan Samorost 3, adından da anlaşılacağı gibi serinin üçüncü oyunu. Bu oyun serisi ilk olarak Samorost adıyla 2003 yılında başladı. İlk oyun yapımcı firma Amanita Design’ın websitesinde tarayıcı oyunu olarak yayımlandı. Daha sonra 2005 yılında yayımlanan Samorost 2 ise, işleri bir seviye ileri taşıyarak PC platformunda oyuncularla buluştu.

Genel olarak başarılı ve etkileyici atmosferiyle birlikte, basit oynanabilirliği sayesinde genel olarak başarılı yorumlar alan Samorost serisi, şimdi de en detaylı ve en büyük projeye gün sayıyor. Samorost 3 ile, beş farklı gezegen ve dört farklı aya seyahat edecek bu büyülü uzay dünyasının derinliklerine dalacağız.

Çıkış tarihiyle birlikte kısa bir tanıtıcı video yayımlayan Amanita Design yeni oyunlarının başarısını bizlere göstermiş. Her ne kadar tanıtıcı videoların geçmişte sık sık hayal kırıklığı yarattığını tecrübe etmiş olsak da, diğer oyunları da düşününce bu sefer bu hayal kırıklığının olacağına şüpheliyim.

Eğer Samorost evrenine yeniyseniz, yapımcı firma Amanita’nın web sitesinden ilk 2 oyuna ulaşabilir ve oynayabilirsiniz.