Samsung Gear VR

Olimpiyat Oyunlarının Resmi İletişim Destekçisi Samsung Electronics’ten teknoloji düşkünlerini sevindirecek bir açıklama geldi. Firma ABD Basketbol Takımı iş birliğiyle basketbola sanal gerçeklik aracılığıyla üç boyutlu bir bakış sağlayan yeni bir seriyi hayata geçirecek. Bu serinin ismi Chasing the Dream ya da Türkçe ismiyle Rüyanın Peşinde olacak.

“Beyond the Frame” (Kadrajın Ötesinde) serisinin ikinci projesi olan Chasing the Dream, Rio 2016 Olimpiyat Oyunları öncesi oyuncuların bakış açısıyla aralarında Klay Thompson ve Paul George’un da yer aldığı ABD Erkek Milli Basketbol Takımıüyelerini ön plana alarak, bu serüveni onların bakış açısından aktaracak.

Amerika İçin Yarışın!

Açıklama Samsung Electronics Amerika Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Marc Mathieu’den geldi. Mathieu, “Sanal gerçeklik alanında dünya lideri Samsung, sanal gerçeklik ve 360 derece gibi yeni teknolojileri keşfe çıkarak, mevcut teknolojilerimizle nelerin mümkün olduğu konusunda sınırları zorlayan kültürün merkezi olmayı amaçlıyor. Üç boyutlu kamera arkası görüntüleri aracılığıyla basketbol taraftarlarına Olimpiyatlar’da ABD Takımı için yarışan bir atlet olmanın ne tür nitelikler gerektirdiğini göstermek adına NBA ve ABD Basketbolu ile birlikte çalışmaktan dolayı çok heyecanlıyız” sözleriyle durumu açıkladı.

Kullanıcılar söz konusu içeriğe, Samsung’un ayrıcalıklı sanal gerçeklik içerik hizmeti veren Samsung VR (Sanal Gerçeklik) uygulamasından erişilebilecekler. Uygulamaya ise Oculus ile çalışan Samsung Gear VR aracılığıyla, mobil uygulama da Samsungvr.com üzerinden internete bağlı olunan zamanlarda ulaşılabilecek.