HTC ve Valve işbirliği ile ortaya çıkan sanal gerçeklik cihazı Vive’ın fiyatı açıklandı. Barselona’da düzenlenen Mobile World Congress’de tanıtımı yapılan HTC Vive için yeni bir video da yayımlandı.

Sanal gerçeklik cihazı HTC Vive, Nisan ayında 800$ fiyatla satışa sunulacak. Diğer bir sanal gerçeklik cihazı olan Oculus Rift’in fiyatının 600$ olduğunu düşününce, aradaki fark dikkatleri çekiyor.

Kongre’de yapılan açıklamanın devamında Vive Consumer Edition’ın kulaklık seti, 2 adet kablosuz kontrol cihazı, 2 adet baz istasyonu, PC bağlantısı ve bir çift kulak içi kulaklıkla birlikte satışa sunulacağı belirtildi. Ön sipariş için de 29 Şubat tarihi belirlendi.

HTC sanal gerçeklik Başkanı Dan O’Brien, Vive ile ilgili olarak, Vive yaptıklarını yapabilecek başka bir cihaz yok.” diyerek iddialı bir açıklamada bulundu. Sanırım 200$’lık fark da buradan geliyor.

Vive’ı satın aldığınızda, Job Simulator ve Fantastic Contraption adlı 2 adet oyuna da bedava sahip olacaksınız.  Vive için geliştirilen yeni oyunlar da Steam üzerinden satışa sunulacak.

Rift, Vive derken PlayStation VR da 2016 yılı içinde satışa sunulacak. Ancak, henüz detaylı bir bilgi paylaşılmadı.

Peki sanal gerçeklik yarışında siz ne düşünüyorsunuz? Fazla iddialı gelen Vive piyasada liderliğini ilan edebilecek mi?