Secret Empire ile dönülmez noktaya ulaşan ve Hydra’ya bağlılığını ilan eden Captain America aslında kimdi? Gerçek Captain America nerelerdeydi?

Marvel’ın Secret Empire çizgi roman hikayesiyle Steve Rogers yani Captain America’nın kötü ve en başından beri Hydra ajanı olduğu ortaya çıkmıştı. Yaşasın Hydra (Hail Hydra) da diyerek bu durumu resmileştirmişti. 9. sayıya ulaşan bu çizgi romanda Captain America’nın yaptıkları ne kadar şok edici olursa olsun sizlerle paylaşmaya çalıştık. Ajan Coulson’ı öldüren, Hulk’ı ölümden getiren ve geçtiğimiz sayıda çok sevdiğimiz Black Widow’a da ölümcül bir darbe indiren Captain America’dan bahsediyoruz.

Peki “gerçek” Captain America o mu? Bildiğimiz, sevdiğimiz Cap’e neler oldu?

Secret Empire #9 ile çok ilginç bilgiler öğrendik. Bildiğiniz gibi geçmişi değiştiren Cosmic Cube yani Kobik aslında canlı bir varlık. Hatta küçük bir kız. Steve Rogers’ın Hydra egemenliğini ve hükümranlığını tüm dünyaya yayma savaşında oluşan muazzam yıkıma tanıklık eden bu küçük kız bir kez daha dünyaya düzeni getirebilir. Değişmemiş, hala Avengers’ın lideri ve iyilik timsali olan Steve Rogers Kobik’in anılarında yaşıyor. Hatta Kobik, bu anılardan yarattığı Steve Rogers ile konuşabiliyor. Yani bir nevi Kobik sadece kendi için “gerçek” Captain America’yı yaratmış durumda. Steve, kendisini dünyaya yollamasını istese de bunu göremeden sayı bitti.

Gerçek Captain America

Ancak işler değişiyor! Marvel Comics Secret Empire promosyonu kapsamında 10. sayıya ilk bakış yayınladı. Bu ilk bakışta da öğreniyoruz ki Steve Rogers geri dönüyor ve Hydra Steve Rogers’la savaşıyor! Henüz detaylı bilgiye sahip değiliz. Secret Empire’ın 10. sayısı çıkar çıkmaz detayları hep birlikte okuyacağız.