Shinobi

Sega’nın ilk olarak 1987 yılında yayımlanan ve Joe Musashi karakterine hayat verdiğimiz Shinobi oyunu film uyarlaması ile karşımıza gelmeye hazırlanıyor.

Sega’nın film ve yapımla ilgilenen bölümü olan Stories International, yapımcı Marc Platt ile birlikte çalışarak oyunu ve ana karakterimiz Joe Musashi’yi beyaz perdeye uyarlıyor. Yapımcı Platt daha önce Into the Woods, Legally Blonde, Scott Pilgrim vs The World filmlerinde yer almış. Konuyla ilgili olarak da, “Shinobi oyunlarını çok sevmemizin yanında ninjaların kendine has dünyasının beyaz perdeye hiç bir zaman tam olarak aktarıldığına inanmıyoruz. Şimdi de, bunu doğru bir şekilde yapmak için elimize fırsat geçti. Shinobi filmi ile oyunun ruhunu onurlandırırken, bu harika evreni de seyirci karşısına çıkaracağız.” diyerek iddialı bir açıklamada bulundu.

Sega’nın kült oyun serisi ilk olarak 1987’de arcade oyunu olarak yayımlandı. Daha sonra serinin ikinci oyunu olan Shadow Dancer çıktı. Günümüze kadar çeşitli arcade, konsol ve taşınabilir oyun konsollarında oyunlarla karşımıza geldi ve toplamda 12 oyuna ulaştı. Sanırım ilk oyunun yanında 2002 yılında PlayStation 2 için yayımlanan Shinobi de serinin en bilinen oyunlarından.

 

Ninja kültürü konusunda umuyoruz ki Sega başarılı bir uyarlamaya imza atar!