sherlock holmes 3

Başrolünde Robert Downey Jr. ve Jude Law’ın yer aldığı Sherlock Holmes serisi beyaz perdeye geri dönüyor. Bir süredir merakla beklenen yeni film için hazırlıklar başladı.

Bu seri ilk olarak 2009 senesinde izleyici karşısına çıktı. Yönetmenliğini Guy Ritchie’nin üstlendiği ilk film izleyicilerden büyük ilgi görmüştü. Gişede de başarılı bir sonuç elde edilince Sherlock Holmes: A Game of Shadows geldi. O zamandan beri yeni bir Sherlock Holmes projesi yapılabileceği konuşuyor ancak hayata geçirilemiyordu. Bunun en büyük nedeni ekibin oldukça yoğun bir programı olmasıydı. Buna rağmen geçtiğimiz bahar aylarında Robert Downey Jr. bu sene içinde yeni film çalışmalarına başlayabileceklerinin sinyalini vermişti.

Devam Filmi Sağlam Bir Yazar Ekibine Emanet

Variety’nin haberine göre sonunda Warner Bros. bir yazar ekibi kurdu. Sağlam bir ekip oluşturmak isteyen stüdyo farklı yapımlardan beş kişiyi bir araya getirdi. Bunlar Nicole Perlman (Guardians of the Galaxy), Gary Whitta (Rogue One: A Star Wars Story), Justin Malen (Baywatch), Geneva Dworet-Robertson (Tomb Raider) ve Kieran Fitzgerald (Snowden) oldu.

Normalde filmlerin ilk taslağı tek bir yazar tarafından çıkartılıyor ancak senaryo aşamasının hızlı bir şekilde halledilebilmesi için bu sefer beş kişilik bir ekip tercih edildi. Robert Downey Jr. bu süreçte  Avengers: Infinity War’u çekecek. Rol arkadaşı Jude Law ve yönetmen Guy Richie de programını ayarlayınca uzun zamandır beklenen Sherlock Holmes 3 sonunda çekilebilecek. Şimdilik çekimlerin ne zaman başlayacağı ya da filmin ne zaman vizyona gireceği belli değil.