BBC’nin dünya genelinde büyük ilgi gören dizisi Sherlock’un mangası sonunda batı dünyasına geliyor.

Sir Arthur Conan Doyle’ın yarattığı bu karakter dört sene kadar önce ilk kez manga formunda okuyucuların karşısına çıkmıştı. BBC’nin ekrana taşıdığı Sherlock dizisi bu manga için ilham kaynağı olmuştu. Japonya’da piyasaya çıkan bu başarılı seri şimdi İngilizce olarak okuyucuların karşısına çıkacak. Titan Comics, Oregon’da yaptığı duyuruda bu ilgi gören manganın İngilizce yayın haklarını aldığını açıkladı. Çizimleri Jay tarafından yapılan ilk serinin ismi Sherlock: A Study In Pink olacak. Bu manga Amerika ve Birleşik Krallık’ta ilk kez piyasaya sürülecek.

Bildiğiniz gibi Sherlock dizisi 2010 yılında Birleşik Krallık’ta yayın yapan BBC kanalında ekrana gelmeye başladı. Mark Gatiss ve Steven Moffat meşhur dedektifin hikayesini modern Londra’ya taşıdı. Sezonları üç bölümden oluşan dizi Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’a dünya genelinde büyük bir ün kazandırdı. Öyle ki iki başarılı oyuncu bu yapımdan beri aralıksız olarak önemli yapımlarda rol alıyor. Bu sebeple dizinin yeni bölümlerini çekmek giderek daha zor hale geliyor. Diziden son olarak 1 Ocak günü The Abominable Bride isminde özel bir bölüm ekrana geldi. Sherlock Holmes ve yakın dostu Doktor John Watson, hikayelerinin orijinal zaman dilimi olan Victoria Dönemi’ne geri döndü.

Sevilen dizinin dördüncü sezon çekimlerine önümüzdeki aylarda başlanması bekleniyor. Bu bölümlerin ne zaman BBC’de ekrana geleceğiyse henüz kesinleşmiş değil. Ocak 2017 gibi yayımlanacakları tahmin ediliyor.