BBC’nin büyük ilgi gören dizisi Sherlock yakın zamanda dördüncü sezonuyla izleyici karşısına gelecek. Merakla beklenen yeni bölümlerden ilk tanıtım sonunda paylaşıldı.

Steven Moffat ve Mark Gatiss tarafından yaratılan dizi ekrana geldiği ilk günden bu yana dünya genelinde takip ediliyor. 2010 senesinde başlayan yapımın başrollerinde Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman yer alıyor. Sir Arthur Conan Doyle’ın eserlerinden uyarlanan bu dizi başrol oyuncularını kısa zamanda çok ünlü etti. Benedict Cumberbatch de, Martin Freeman da büyük Hollywood yapımlarında rol almaya başladı. Bu da oyuncuların oldukça yoğun bir çekim programın sahip olmasına neden oldu. Sırf bu yüzden Sherlock’un yeni sezonları arasında oldukça uzun bir zaman oluyor.

Ekip San Diego Comic Con’daydı

Sevilen yapım son olarak The Abominable Bride isimli yılbaşı özel bölümüyle izleyici karşısındaydı. Bahar aylarında da dördüncü sezon bölümlerinin çekimleri başladı. Son olarak büyük ilgi gören dizinin ekibi San Diego Comic Con 2016’ya katıldı. Ancak başrol oyuncuları panelde yer almadı. Oyunculardan sadece Amanda Abbington, SDCC’daydı. Ona Mark Gatiss, Steven Moffat ve Sue Vertue eşlik etti. 24 Temmuz Pazar günü gerçekleşen panelde Sherlock’un biteceği iddiaları yalanlandı. Yaratıcı isimler bu konuda “mümkün olduğu sürece diziye devam edeceğiz” açıklaması yaptı. Devam etme konusunda istekli olduklarını dile getirdi.

Sherlock yeni maceraların yaşanacağı heyecanlı bölümler vaat ediyor. Sevilen yapımın dördüncü sezonunun 2017 senesi içinde ekrana gelmesi bekleniyor.