sherlock

BBC’nin çok sevilen dizisi Sherlock’un dördüncü sezon çekimlerinin sonlandığı açıklandı.

Sör Arthur Conan Doyle’ın eserlerinden televizyona uyarlanan yapım 2010 senesinde başladı. Steven Moffat ve Mark Gatiss’in uyarladığı yapım o günden bu yana büyük ilgi gördü. Başrollerde başarılı bir performans sergileyen Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ı da dünya çapında bir üne kavuşturdu. Öyle ki oyuncuların programları oldukça dolu bir hal aldı. Devamlı yeni projelerde yer alan oyuncuların Sherlock’un yeni bölümlerini çekebilmek için oldukça kısıtlı zamanları bulunuyor. Bu sebeple de dizinin sezonları arasında oldukça uzun bir zaman bulunuyor. Sherlock’un hayranları üç yeni bölüm için iki sene beklemek zorunda kalıyor.

Uzun zamandır hakkında konuşulan dördüncü sezonun çekimleri sonunda tamamlandı. 5 Ağustos Cuma günü itibariyle çekimlerin son bulduğu açıklandı. Ekibin bir kısmı San Diego Comic Con 2016’ya katıldığından prodüksiyon süresi normalden bieaz daha uzun sürdü. Çekimler 6 Nisan’da başlamıştı.

Londra’da geçen hikayede çekimler bu büyük şehirde yapılmadı. Tüm prodüksiyon çalışmaları Galler’e taşındı ve Pinewood Studios’da tamamlandı.Şimdi bölümleri kurgu aşamasına başlanıldı. Tüm bu çalışmaların tahminen yıl sonuna kadar devam edeceği düşünülüyor. Sherlock genelde sene başında izleyici karşısına çıkıyor. Bu sebeple dördüncü sezonun da 1 Ocak 2017’de ekrana gelmeye başlaması bekleniyor.

sherlock

Sherlock 4. Sezon Bilgileri

4×1 – Yazan: Mark Gatiss, Yöneten: Rachel Talalay

4×2 – Yazan: Steven Moffat, Yöneten: Nick Hurran

4X3 – Yazan: Mark Gatiss ve Steven Moffat, Yöneten: Benjamin Caron

sherlock

sherlock

sherlock

sherlock