Birleşik Krallık’ta yayın yapan BBC kanalında ekrana gelen Sherlock dördüncü sezon çalışmalarına başladı. Dizinin yeni bölümlerinde kötü karakter olarak karşımıza Jones Joins çıkacak.

Sherlock sezonları arasındaki uzun bekleme süreleriyle nam salmayı başardı. Sir Arthur Conan Doyle’ın kitaplarından uyarlanan dizi günümüzde geçiyor. Steven Moffat ve Mark Gatiss’in yarattığı yapımın senaryosu, oyunculukları ve müzikleriyle izleyicileri mest etmeyi başarıyor. Durum böyle olunca izleyiciler yeni bölümlerin hızlı bir şekilde çıkmasını istiyor. Ancak başrollerde yer alan Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman, Sherlock’un başarısıyla isimlerini dünya çapında duyurmayı başardı. Onlara teklif edilen projelerin ardı arkası kesilmiyor. Programları yoğunlaştıkça dizinin sezonlarının arası açılmaya devam ediyor.

Sevilen yapım son olarak yeni yılda The Abominable Bride isimli özel bölümüyle ekrana gelmişti. Sherlock Holmes ve can dostu Doktor John Watson hikayelerin geçtiği orijinal zamana, 19. yüzyıl Londra’sına geri dönmüştü. Bu bölümün yazılış biçimi sayesinde olanlar üçüncü ve dördüncü sezon arasında bir köprü vazifesi görmüştü.

Oyuncuların programlarında yapılan düzenlemelerin ardından dördüncü sezonun çekimlerine başlandı. Gelecek bölümlerde karşımıza farklı bir kötü adam çıkacak. Bu yeni karaktere tecrübeli İngiliz oyuncu Toby Jones hayat verecek. The Secret Agent, Detectorists, Wayward Pines gibi dizilerde izlediğimiz Jones aynı zamanda Harry Potter filmlerinde Dobby karakterini seslendirmişti. Şimdi de karşımıza gizemli bir kötü adam olarak çıkacak. Onun canlandıracağı karaktere dair detaylar şimdilik özellikle gizli tutuluyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Steven Moffat, “Toby Jones’u aramızda görmekten dolayı mutluyuz. Sir Arthur Conan Doyle’nin en iyi kötülerinden biri canlandıracak.” sözlerini sarf etti. Onun bu cümleleri Sherlock sevenlerin merakını körüklemeye yetti.

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Amanda Abbington, Mark Gatiss, Rupert Gravesi Una Stubbs, Louise Brealey, Andrew Scott ve Jonathan Aris gibi isimlerin rol aldığı Sherlock’un dördüncü sezonuyla ne zaman ekrana döneceği henüz belli değil.